Nowości historyczne w serii SEKRETY HISTORII

Nowości historyczne w serii SEKRETY HISTORII

Przegląd

SEKRETY HISTORII to seria, w której znajdują się najciekawsze książki dotyczące omawianych tematów, głównie związanych z II wojną światową, ale i nie tylko. Do tej pory ukazało się ponad 40 tytułów, m.in. „Polowanie na Żydów. Zbrodnie Wermachtu” Beorna, „Druga wojna światowa. Inna historia” Pizzutiego, „Wypędzeni. Powojenne losy Niemców” Douglasa czy „Holokaust. Ostateczne rozwiązanie” Mommsena.

 

W jesiennej ofercie Wydawnictwa RM pojawiły się kolejne trzy tytuły.

 

Dzieci Hitlera. Hitlerjugend” Michael H. Kater
Organizacja młodzieżowa NSDAP powstała w 1933 roku, tuż po przejęciu władzy w Niemczech przez nazistów. Hitlerjugend, w której otwarcie wyznawano darwinowską zasadę wyższości najsilniejszych, zachęcała do indywidualnego oraz zbiorowego sadyzmu, fizycznych i psychicznych tortur oraz wszelkich form znęcania się nad rówieśnikiem przez grupę. W tej książce autor analizuje nazistowskie metody indoktrynowania młodego pokolenia Niemców i manipulowania nimi przez państwo totalitarne. Prezentuje też sylwetki chłopców i dziewcząt, którzy opierali się tym zabiegom. Opisuje, jak Hitlerjugend wstrząsała podstawami tradycyjnej moralności, równocześnie utrzymując, że stoi na jej straży, oraz jak wyglądały odważne – lecz skazane na niepowodzenie – próby sprzeciwu. Podejmuje również refleksję na temat problemów związanych z przejściem członków pokolenia poddanego indoktrynacji na stronę wartości demokratycznych.

„Lekarze Hitlera. Zbrodnicza medycyna” Manuel Moros Peña
Książka przedstawia najczarniejszy scenariusz w dziejach medycyny – współudział lekarzy Trzeciej Rzeszy w zbrodniach nazistowskich. Stanowi wyczerpujące studium kluczowej roli, jaką odegrała znaczna część grona lekarskiego w polityce eksterminacji i tworzenia aryjskiej rasy nadludzi. W sposób szczegółowy i dokładny analizuje, jak program eliminacji niepełnosprawnych i chorych psychicznie dzieci – wymyślony, koordynowany i wykonywany przez lekarzy – przerodził się ostatecznie w masowe zabójstwa w obozach zagłady i okrutne eksperymenty medyczne prowadzone przez uznanych specjalistów. Pozycja jest idealnym uzupełnieniem historii oraz przerażającym świadectwem dokonanych zbrodni w okresie II wojny światowej.

Czołgi. Historia broni pancernej” Oscar E. Gilbert, Romain Cansière
Pozycja stara się odpowiedzieć na pytanie: jak przebiegał rozwój czołgów i jak one wpłynęły na sposób prowadzenia konfliktów zbrojnych od chwili, gdy pierwsze z nich wtoczyły się ociężale na pole bitewne w 1916 roku? Po drugiej wojnie światowej konstrukcje czołgów były coraz bardziej wyrafinowane, a broń pancerna odegrała główną rolę w konfliktach zbrojnych doby współczesnej. W niniejszym opracowaniu autorzy przedstawiają stuletnią historię innowacji technicznych i taktycznych cechujących proces nieprzerwanego rozwoju czołgu.

 

Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty wydawniczej na www.rm.com.pl

Kategorie: Historia