Cykl „Tłumacząc przekład” w Lublinie

Przegląd

Muzeum Józefa Czechowicza w Lublinie zaprasza na jesienny cykl spotkań zatytułowany „Tłumacząc przekład”. Bartosz Wójcik rozmawiać będzie z cenionymi tłumaczkami literatury: Agą Zano (29 września), Agatą Ostrowską (20 października), Justyną Czechowską (24 listopada) i Teresą Tyszowiecką blasK! (8 grudnia).

Aga Zano była w tym roku nominowana do Nagrody za Twórczość Translatorską za przekład powieści Dziewczyna, kobieta, inna Bernardine Everisto, a Teresa Tyszowiecka blask! jest laureatką nagrody w edycji 2021 – zdobyła ją za przekład książki Anthony’ego Josepha Afrykańskie korzenie UFO. Justyna Czechowska, tłumaczka z języka szwedzkiego, jest członkinią Rady Programowej „Odnalezionego w tłumaczeniu”. Agata Ostrowska jest tłumaczką z języków hiszpańskiego i angielskiego.

Bartosz Wójcik – badacz literatury, tłumacz, wykładowca akademicki. Studia anglistyczne nie zniechęciły go do literatury. Być może dlatego, że po godzinach interesował się oraturą. Tu i tam publikuje i opowiada, głównie o Karaibach (m.in. „Autoportret”, „Dialog”, Dwutygodnik, Dział Zagraniczny, „Przekrój”, Raport z literatury, „Wizje:).

Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy. Tłumaczka PJM: Magdalena Gach

 

 

źródło odnalezionewtlumaczeniu.pl

Kategorie: Wydarzenia

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4