Trwa nabór na Kurs Pisania Powieści Krakowa Miasta Literatury UNESCO 2023/2024

Kraków Miasto Literatury UNESCO zaprasza na kolejną edycję Kursu Pisania Powieści KMLU. Hasło tegorocznej edycji Kursu to Przeszłości i teraźniejszości. Pisanie z głowy, pisanie z wyobraźni .

Masz pomysł na powieść? Chcesz wydać książkę, ale czujesz, że musisz popracować nad warsztatem? A może zaczęłaś/zacząłeś już prace nad tekstem, ale nie wiesz, co dalej? Weź udział w naborze do 9. edycji Kursu Pisania Powieści KMLU i napisz swoją pierwszą (lub kolejną) książkę pod okiem najlepszych redaktorów!

Wśród absolwentów i absolwentek kursu są autorki nagradzanych debiutów, m. in. Olga Górska, Elżbieta Łapczyńska i Barbara Woźniak. Kurs polega na wspólnej pracy, która zacznie się od omawiania pomysłu, a skończy przeczytaniem ostatniego zdania w powstającej prozie.

Na kurs zaproszone są przede wszystkim osoby, które mają wstępny pomysł na powieść i chcą go doszlifować. Nieważne, czy piszesz fantastykę, kryminał, powieść obyczajową, czy jesteś miłośnikiem literatury pięknej – nasi prowadzący pomogą ci z każdym pomysłem.

Kurs Pisania Powieści potrwa od października 2023 roku do lutego 2024 roku. Dwanaścioro uczestników będzie spotykać się na weekendowych zjazdach w Pałacu Potockich w Krakowie. Zajęcia łączą w sobie charakter praktyczny i warsztatowy. Jako uzupełnienie zajęć z redaktorami zaplanowano spotkania i warsztaty ze znanymi pisarzami i pisarkami: Elżbietą Łapczyńską, Zytą Rudzką, Barbarą Sadurską, Barbarą Woźniak i Aleksandrą Zielińską.

Z literackich fragmentów powstających w czasie Kursu powieści stworzona zostanie Antologia Kursu Pisania, którą organizatorzy wyślą do czołowych wydawców w kraju wraz z rekomendacjami dla najbardziej obiecujących absolwentów.

Dzięki udziałowi w zajęciach nie tylko będziesz miała/miał szansę poznać „od kuchni” świat literacki i wydawniczy; zapewnimy Ci wsparcie również po zakończeniu kursu, oferując konsultacje dotyczące rynku książki, pomoc w znalezieniu wydawcy czy promocję Twojej książki.

Aby wziąć udział w kursie należy przygotować cztery zadania rekrutacyjne:

  • Pierwszym z nich jest napisanie streszczenia fabuły planowanej powieści na 300-400 słów.
  • Drugim – przesłanie fragmentu tej powieści o długości maksymalnie pięciu stron znormalizowanego maszynopisu (9000 znaków ze spacjami). Nie narzucamy tematyki – ważne, żebyś Ty się z nią dobrze czuła/czuł. Zastanów się jednak uważnie nad doborem tekstu, ponieważ to właśnie nad nim będziesz pracować z redaktorem w trakcie kursu i rozwijać go w pełnowymiarową powieść.
  • Kolejnymi etapami będą wypełnienie kwestionariusza i dołączenie swojego CV.
  • Warunkiem uczestnictwa w kursie jest wniesienie jednorazowej opłaty za udział w wysokości 3000 zł.

 

Więcej informacji na stronie: http://pisz.miastoliteratury.pl/kurs-pisania-powiesci-2023-2024/

Udział w programie to znacznie więcej niż warsztaty pisarskie – to bilet wstępu do literackiego świata w Krakowie Mieście Literatury UNESCO.

Kategorie: Szkolenia