Simon & Schuster sprzedany za 1,62 miliarda dolarów

Simon & Schuster sprzedany za 1,62 miliarda dolarów

Przegląd

 

Paramount Global sprzedał wydawcę po tym, jak sędzia federalny zablokował zakup przez Penguin Random House.    Simon & Schuster został sprzedany firmie KKR private equity.

W poniedziałek Paramount poinformował , że dzięki transakcji za 1,62 miliarda dolarów odda kontrolę nad wydawcą książek autorów takich jak Stephen King i Bob Woodward.

„Myślę, że mówię w imieniu całego zespołu zarządzającego, kiedy mówię, że jesteśmy zachwyceni wynikiem”, powiedział w wywiadzie Jon Karp, dyrektor generalny Simon & Schuster. „Planują zainwestować w nas i uczynić nas jeszcze większymi niż jesteśmy. Czego więcej może chcieć wydawnictwo?”

Jon Karp pozostanie na stanowisku dyrektora naczelnego po zamknięciu transakcji.

Richard Sarnoff, doradca KKR w sprawach medialnych, jest znany wielu osobom z branży wydawniczej, związany wcześniej z firmą Bertelsmann, która z kolei jest właścicielem Penguin Random House, i pełnił funkcję prezesa Stowarzyszenia Wydawców Amerykańskich.

Wydawnictwo, które w przyszłym roku będzie obchodzić 100-lecie istnienia, miało w swojej historii już ponad siedmiu właścicieli.

 

 

źródło nytimes.com

O autorze