Nina LaCour, TAK JEST OKEJ

Przegląd

Przekład z języka angielskiego: Anna Pliś

Data premiery: 6 września 2023
Tytuł oryginału: We Are OKAY
Projekt okładki: miękka
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 135×200
Liczba stron: 256
Dostępność: niedostępny
ISBN 978-83-8266-286-3
Gatunek: obyczaj YA
Kategoria wiekowa: 13+

 

Przejmująco piękna opowieść o żalu i nieprzemijającej sile przyjaźni.

Książka nagrodzona The Michael L. Printz Award 2018.

 

Człowiek idzie przez życie, myśląc, że tak wiele potrzebuje… Aż zostaje tylko ze swoim telefonem, portfelem i zdjęciem matki.

Marin nie odzywała się do nikogo ze swojego dawnego życia od dnia, kiedy wszystko porzuciła. Nikt nie zna prawdy o tych ostatnich tygodniach. Nawet jej najlepsza przyjaciółka, Mabel. Jednak tysiące mil od wybrzeża Kalifornii, na studiach w Nowym Jorku Marin wciąż czuje, jak przyciąga ją to życie i ta tragedia, od której starała się uciec.

Teraz, kilka miesięcy później, sama, w opustoszałym przed przerwą zimową akademiku, Marin czeka. Ma ją odwiedzić Mabel i Marin będzie musiała się zmierzyć z tym wszystkim, co pozostawiła bez słowa komentarza, i w końcu stawić czoła samotności, która zadomowiła się już w jej sercu.

 

LaCour przedstawia porywający obraz straty, osłupienia i paraliżu emocjonalnego… bez koloryzowania i w całym ich pięknie. Booklist

Poruszający obraz dziewczyny, która próbuje się pozbierać po tym, jak cały jej dotychczasowy świat legł w gruzach. Publishers Weekly

O autorze

Nina LaCour

Urodzona i wychowana w rejonie East Bay w Kalifornii, przekroczyła most Golden Gate, by uzyskać tytuł licencjata na San Francisco State University. Następnie wróciła do Oakland, by szlifować kreatywne pisanie w Mills College. Jej praca dyplomowa okazała się jednocześnie jej pierwszą powieścią, wydaną pod tytułem „Hold Still”. Otrzymała za nią wyróżnienie Williama C. Morrisa od American Library Association.

Nina została wychowana w szacunku dla sztuki. Jej babcia prowadziła zajęcia z malowania porcelany, ojciec był nauczycielem, a następnie dyrektorem szkoły, a matka uczyła sztuki w liceum.

Zanim zdobyła sławę i uznanie jako pisarka sama uwielbiała uczyć, biorąc udział w konferencjach naukowych w kraju i za granicą. Jest laureatką licznych nagród i wyróżnień literackich, a jej powieści zostały przetłumaczone na kilkanaście języków.

Autorka została nagrodzona prestiżową The Michael L. Printz Award w 2018 roku. Ma na swoim koncie pięć uznanych przez krytyków powieści dla młodzieży, opublikowanych przez Dutton Books, które stały się niekwestionowanymi bestsellerami, zgarniając najwyższe oceny od recenzentów.

Jej najbardziej znane i doceniane powieści to „Tak jest okej”, „Watch Over Me”, „Hold Still”, „The Disenchantments” i „Everything Leads to You”. Jest także współautorką „You Know Me Well”, powieści napisanej we współpracy z Davidem Levithanem i licznych antologii, w tym „Summer Days” i „Summer Nights” pod redakcją Stephanie Perkins.

Kategorie: Literatura