Hermann Hesse, Najpiękniejsze opowiadania

Przegląd

To drugi zbiór opowiadań wydany w nowej edycji klasycznych dzieł Hermanna Hessego. Zbiór zawiera najciekawsze wątki znane z twórczości Noblisty. Trudne dorastanie, uroki i ból pierwszej miłości, blaski i cienie postępu, utopijne marzenia o naprawianiu świata, pacyfizm w obliczu wojny, konflikt między czcią a buntem przeciwko ojcu – to tylko niektóre z nich.

NAJPIĘKNIEJSZE OPOWIADANIA

Hermann Hesse, poeta i prozaik niemiecki uhonorowany Nagrodą Nobla w 1946 roku, autor tak znanych powieści jak Wilk stepowy czy Gra szklanych paciorków, pozostawił w swym dorobku także kilkanaście cennych opowiadań.

Po raz kolejny możemy się zafascynować tym wspaniałym pisarstwem, w którym sprawy zarówno ważne, jak i drobne potraktowane zostały z niezwykłą głębią. Zbiór zawiera następujące opowiadania: Gimnazjalista, Lipiec, Terminowanie Hansa Dierlamma, Taedium vitae, Zaręczyny, Miasto, Koniec doktora Knölgego, Ojciec Matthias, Pawica gruszówka, Cyklon, Wieczór autorski – fragment, Gdyby wojna trwała jeszcze dwa lata, Dziecięca dusza, Obce miasto na Południu, Żebrak, Kominiarczyk.

HERMAN HESSE W NOWEJ ODSŁONIE

Kolekcja utworów Hermana Hessego, ukazujących się nakładem wydawnictwa Media Rodzina, została wydana w nowych okładkach projektu Andrzeja Komendzińskiego. Zachwycają one subtelnością, metaforą oraz spójnością graficzną (a także kolorystyczną) całej serii. Dotychczas w niniejszej kolekcji, poza zbiorami Najsłynniejsze opowiadania oraz Najpiękniejsze opowiadania, ukazały się największe i najbardziej znane dzieła pisarza. Są to następujące tytuły: Wilk stepowy, Gra szklanych paciorków, Siddhartha, Narcyz i złotousty, Gertruda, Podróż na Wschód, Pod kołami oraz zbiory Kuracjusz i Podróż Norymberska i Klein i Wagner, Ostatnie lato Klingsora. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z wymienionymi tytułami – bez wątpienia są to lektury warte uwagi.

 

Seria, której autorem jest noblista Hermann Hesse, to klasyki literatury dwudziestego wieku. Książki tego twórcy od wielu lat należą do literackiego kanonu, bez lektury których trudno zaliczyć się do grona współczesnych intelektualistów. Twórczość noblisty inspirowana jest filozofią buddyjską, psychoanalizą oraz egzystencjalizmem. Według Komitetu Noblowskiego Hesse „reprezentuje zarówno klasyczne ideały humanisty, jak i wysokie wartości stylu”. Powieści Hermanna Hessego w znakomitych przekładach cieszą się nieustanną popularnością i uznaniem czytelników zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

więcej www.mediarodzina.pl

 

Kategorie: Literatura