Festiwalu Tradycji Literackich. Fredro/Szymborska w Muzeum Pana Tadeusza

Festiwal Tradycji Literackich to coroczne wydarzenie inspirowane twórczością i biografią wybitnych pisarzy, którzy reprezentują różne epoki literackie. Od 2017 roku każdej edycji festiwalu towarzyszy patronat diady lub triady twórców, a w roku 2023 najważniejszymi autorami będą Aleksander Fredro i Wisława Szymborska.

W ramach festiwalu od 7 lipca do 29 października br. trwa wystawa czasowa „Fredro dzieciom”.

Wystawa „Fredro dzieciom” jest częścią siódmej edycji Festiwalu Tradycji Literackich. Autor „Zemsty” patronuje jej wraz z poetką Wisławą Szymborską. Misją festiwalu jest przypominanie o twórczości pisarzy uznanych za klasyków i, co często idzie w parze, czytanych głównie przez uczniów pod przymusem oraz polonistów.
Aleksander Fredro jest autorem komedii, pamiętników oraz znanych i lubianych przez wszystkich bajek.

Na wystawie zaprezentowano ilustrowane wydania jego utworów dla dzieci: starsze – z Dwudziestolecia i okresu PRL-u oraz nowsze – z końca XX i początku XXI wieku.

Wybrane eksponaty przedstawiają realizacje artystów obdarzonych oryginalnym, rozpoznawalnym stylem, takich jak Jerzy Srokowski, Marian Stachurski, Kazimierz Sichulski, Olga Siemaszko czy Andrzej Klimczak-Dobrzaniecki.

 

 

źródło Muzeum Pana Tadeusza

 

Kategorie: Wydarzenia