Faith Erin Hicks, Angry Girl Loves Drama Boy – dziś premiera!

Przegląd

 

Przekład z języka Jacek Żuławnik:

Data premiery: 23 sierpnia 2023
Tytuł oryginału: Hockey Girl Loves Drama Boy
Projekt okładki: miękka
Oprawa: miękka
Format: 150×230
Liczba stron: 304
ISBN 978-83-8266-279-5
Gatunek: Komiks YA
Kategoria wiekowa: 13+

Ona to wysoka, niezgrabna dziewczyna-huragan, on jest słodki i zakręcony jak bułka z cynamonem, ale w jego przeszłości kryje się parę mrocznych spraw. Razem spróbują je rozgryźć i zrobią to w swoim niepowtarzalnym stylu – uroczo i… bardzo niezręcznie.

To miał być tryumf drużyny hokejowej Alix. Jednak kiedy jej wredna koleżanka z drużyny, Lindsay, zaczyna mecz od nieprzyjemnych zagrywek… słownych, Alix daje dojść do głosu długo tłumionemu gniewowi. Zanim się zorientuje, trener siłą odciąga ją od Lindsay, a letni obóz reprezentacji Kanady staje pod znakiem zapytania…

Alix musi nauczyć się kontrolować złość. Postanawia poprosić o pomoc Ezrę, popularnego i niezwykle opanowanego chłopaka z kółka teatralnego. Spędzają ze sobą dużo czasu i zaczynają się do siebie zbliżać. W pewnym momencie Alix uświadamia sobie, że Ezra imponuje jej nie tylko swoim dystansem do świata i spokojem.

Alix nie jest jednak do końca pewna, czy Ezra lubi dziewczyny…

O autorze

Faith Erin Hicks  pisze i rysuje „dla zabawy” od czasów szkolnych, a jej pierwszą docenioną przez szerszą publiczność pracą był komiks internetowy Demonology 101, opowiadający o życiu 16-letniego demona Ravena, wychowanego przez człowieka i żyjącego pośród zwykłych śmiertelników.

Zanim Faith zaczęła tworzyć komiksowe historie na pełen etat, kilka lat spędziła w kanadyjskim przemyśle animacyjnym. Jest laureatką dwóch nagród Eisnera, które przyznawane są najlepszym komiksowym twórcom. Faith obecnie mieszka w Vancouver z mężem i niezwykle pomocnym kotem.

Kategorie: Literatura