„Certyfikat dla małych księgarni” – wyniki odwołań

„Certyfikat dla małych księgarni” – wyniki odwołań

Przegląd

 

Jak informuje Instytut Książki,  rozpatrzone zostały odwołania od wyników tegorocznego naboru do programu „Certyfikat dla małych księgarni”, edycja na lata 2023-2024.

Łącznie wpłynęło 26 odwołań, wszystkie były poprawne formalnie. 15 spośród złożonych odwołań zostało rozpatrzonych pozytywnie.

Beneficjenci zostaną poinformowani o pozytywnej decyzji o przyznaniu środków, a także o planowanych terminach bezpłatnych szkoleń, które przypomną zasady programu. Szkolenia odbywają się w formule wirtualnej i mają wesprzeć nowych beneficjentów w realizacji projektów.

Szczegóły na stronie Instytutu Książki

***

Łącznie w tegorocznej edycji programu „Certyfikat dla małych księgarni” dofinansowanie otrzymało 100 podmiotów prowadzących małe, niezależne księgarnie. Łączna kwota udzielonego wsparcia (na lata 2023-2024) to aż 4 mln zł. Każdy z beneficjentów wnioskował o maksymalną kwotę wsparcia i otrzymał decyzję o dofinansowaniu księgarni kwotą 40 tys. zł. Beneficjenci mogą przeznaczyć pozyskane środki na koszty promocji księgarni, koszty konsultingu i doradztwa, koszty stałe utrzymania lokalu księgarni, wydatki związane z realizacją planu proczytelniczego oraz zakup niezbędnego sprzętu i wyposażenia księgarni.

 

Kategorie: Instytucje