Akcja tysiące książek za piątaka – w sobotę 24 czerwca

Akcja tysiące książek za piątaka – w sobotę 24 czerwca

Przegląd

Wakacje nadchodzą wielkimi krokami. Lubisz czytać w czasie wolnym? Mamy dla Ciebie specjalną ofertę – „Czytam i pomagam”. Pierwszy dzień wakacji to idealny moment, by zaopatrzyć się w górę książek.

AKCJA TYSIĄCE KSIĄŻEK ZA PIĄTAKA!

To już trzecia edycja akcji TYSIĄCE KSIĄŻEK ZA PIĄTAKA. Tym razem wszystkie zebrane środki powędrują na konto ZERO-PIĘĆ. FUNDACJI NA RZECZ ZDROWIA PSYCHICZNEGO MAŁYCH DZIECI.

Jeśli zależy Wam na pomocy małym dzieciom z trudnościami emocjonalnymi bądź trudnościami rozwojowymi – koniecznie musicie do nas dołączyć!
Dom Wydawniczy Rebis otworzy swój magazyn, a wszyscy chętni będą mogli kupić znane i lubiane tytuły za symbolicznego “piątaka”.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 24 czerwca, w godzinach 10:00 – 16:00 przy ulicy Żmigrodzkiej 41/49.

Fundacja ZERO-PIĘĆ działająca w Poznaniu od 15 lat, prowadzi wiele nieodpłatnych działań wspierających rodziny z małymi dziećmi w radzeniu sobie różnymi emocjonalnymi i rozwojowymi problemami wczesnego dzieciństwa. Pomaga rodzinom biologicznym, adopcyjnym i zastępczym. Jednym z głównych celów Fundacji jest tworzenie oferty nieodpłatnej pomocy dla jak najszerszej grupy potrzebujących. Jest to możliwe dzięki środkom pozyskiwanym od różnych grantodawców instytucjonalnych i indywidualnych, publicznych i prywatnych.

Podczas akcji do wyboru będzie około 300 tytułów. W sumie kilka tysięcy książek różnych gatunków, takich jak: literatura piękna, sensacja, thriller, powieść obyczajowa, biografia, fantasy, science fiction, horror, poradnik, historia i wiele, wiele innych. Będą nieco starsze pozycje, będą i nowsze z lat 2010 – 2020.

Każdy może kupić nielimitowaną liczbę książek, ale maksymalnie 3 egzemplarze jednego tytułu. Cena 5 zł dotyczy każdego pojedynczego egzemplarza, bez względu na jego objętość, oprawę czy tematykę. Na miejscu można płacić kartą i gotówką – tłumaczy Bogusław Tobiszowski z REBISU

Na terenie wydarzenia będzie można skorzystać z darmowego bufetu: woda, kawa, herbata, ciastka

Lubimy czytać i lubimy pomagać. To dla nas nierozerwalne wartości. To, że wcześniejsze akcje cieszyły się tak dużym zainteresowaniem i wspólnie udało nam się zebrać ok. 25 tys. złotych dla Ukrainy i prawie 20 tys. złotych dla Schroniska dla Zwierząt w Gaju, motywuje nas do dalszego działania. Mamy nadzieję, że i tym razem Czytelnicy i Czytelniczki nie zawiodą, a przed magazynem REBISU znów będą tłumy. Wierzymy w siłę słowa, ale też w siłę czynu – mówi Izabela Sadowska, prezeska Lubimyczytać.pl.

Czytelniku! Czytelniczko! Ty też możesz pomóc!

Jak dojechać do REBISU?

Ulica Żmigrodzka mieści się vis-a-vis pętli JUNIKOWO w Poznaniu. Charakterystyczna zielona brama – wejście na teren wydawnictwa – znajduje się za hotelem SAFIR i stojącym obok biurowcem. Do pętli można dojechać z centrum tramwajami nr 1, 6 oraz 15.

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Rebis