Noc Księgarń 2023. Rusza rejestracja dla księgarń i wydawców

Noc Księgarń 2023. Rusza rejestracja dla księgarń i wydawców

Przegląd

13 października 2023 już po raz piąty odbędzie się Noc Księgarń. Ogólnopolski festiwal księgarń i czytelników od 2019 roku organizuje dystrybutor książek OSDW Azymut (Grupa PWN). Właśnie ruszyła rejestracja dla księgarń i wydawców do tegorocznej edycji wydarzenia.

Celem Nocy Księgarń jest promocja miejsc, gdzie książki nie tylko się sprzedaje, ale także o nich dyskutuje i wokół nich organizuje warsztaty, debaty i spotkania – dla różnych grup odbiorców. W poprzednich edycjach wzięły udział księgarnie z całej Polski – z dużych miast i małych miejscowości, a w festiwal zaangażowali się również wydawcy, producenci gier, zabawek i gadżetów dla miłośników czytania, organizacje pozarządowe, władze miast, społeczności lokalne i media. Odbyły się kiermasze, koncerty, konkursy i – przede wszystkim – wiele rozmów o książkach, w różnej formie, także z udziałem świetnych autorów, tłumaczy i wydawców.

W 2022 roku w Nocy Księgarń wzięło udział 155 księgarń stacjonarnych z 55 miast, które zorganizowały prawie 200 wydarzeń dla czytelników.
Księgarnie, wydawcy, instytucje i organizacje pozarządowe, które chcą przyłączyć się do wydarzenia, mogą zarejestrować się do udziału w Nocy Księgarń 2023 na stronie: www.azymut.pl/nocksiegarn2023

Rejestracja potrwa do 15 lipca 2023.

kontakt dzialmarketingu@azymut.pl

Noc Księgarń na Facebooku: www.fb.com/nocksiegarn 

Kategorie: Wydarzenia