Polska gościem honorowym Międzynarodowych Targów Książki LIBER w Madrycie

W dniach 4-6 października w Madrycie odbędą się Międzynarodowe Targi Książki LIBER, najważniejsze wydarzenie branży wydawniczej w Hiszpanii i hiszpańskojęzycznej części Ameryki Łacińskiej. W tym roku gościem honorowym będzie Polska. Warto zaznaczyć, że zazwyczaj gościem honorowym na targach LIBER są kraje z Ameryki Łacińskiej, wybór Polski jest zatem ogromnym wyróżnieniem.

Na narodowym stoisku zaprezentuje się ponad 20 polskich wystawców z branży. W programie – oprócz prezentacji twórczości polskich autorów – znajdą się wydarzenia kulturalne oraz spotkania branżowe i debaty poświęcone m.in. programom czytelniczym oraz nowym zjawiskom na rynku książki. Organizatorem polskiej prezentacji jest Instytut Książki we współpracy z Instytutem Polskim w Madrycie.

Targi Książki LIBER to najważniejsza tego rodzaju impreza w Hiszpanii. Odbywają się one co roku na przemian w Barcelonie i Madrycie. Przedsięwzięcie skupia wydawców, agentów literackich i innych uczestników hiszpańskojęzycznego rynku wydawniczego.

Na polskim stoisku o powierzchni 120 m2 swoją ofertę zaprezentuje ponad 20 polskich wystawców. Będzie to również przestrzeń do rozmów zarówno z wydawcami, jak i przedstawicielami Instytutu Książki.

W programie zaplanowano część branżową – prezentacje i debaty, które będą okazją do wymiany doświadczeń z przedstawicielami hiszpańskiego i latynoskiego rynku książki. Ważnym elementem przedsięwzięcia będą także zagadnienia związane z rozwojem literatury dziecięcej, programami czytelniczymi czy nowymi technologiami na rynku książki.

 

 

 

źródło Instytut Książki