Dzisiaj rozpoczynają się Targi Książki w Lipsku

To pierwsza edycja Targów po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Międzynarodowe Targi Książki w Lipsku wraz z towarzyszącymi wydarzeniu  festiwalami  Lepzig Liest i Manga-Comic-Con rozpoczynają się dzisiaj. Gościem honorowym tegorocznej edycji jest Austria.

Międzynarodowe Targi Książki w Lipsku, to druga po Frankfurcie największa tego typu impreza w Niemczech. Bierze w nich udział około 2,5 tys wystawców z całego świata.

Na stoisku narodowym organizowanym przez Instytut Książki (hala 4.0, nr E402), prezentowane będą nowości z katalogu „New Books from Poland”, przegląd książek dla dzieci i młodzieży,

Instytut Książki we współpracy z lipską filią Instytutu Polskiego w Berlinie przygotował polskie stoisko informacyjne (hala 4.0, nr E402), gdzie będzie można zapoznać się z książkami z katalogu „New Books from Poland” oraz nowościami z zakresu literatury dziecięcej,, a także wybór tytułów, które ukazały się przy wsparciu programu dorobkiem Programu Translatorskiego Copyright Poland.

Na Targach gościć będą między innymi Karolina Kuszyk – autorka reportażu „Poniemieckie” i Jakub Małecki,  Filip Gańczak – autor biografii Jana Sehna. Literaturę dziecięcą reprezentować będą Agata Loth-Ignaciuk i Bartłomiej Ignaciuk, którzy podczas spotkania online zaprezentują nominowane do Deutscher Jugendliteraturpreis „Jak zdobyć dwa bieguny w rok”, oraz Elżbieta Pałasz, uczestnicząca w promocji książki „Farben der Kindheit” o dzieciństwie Güntera Grassa i innych niemieckich pisarzy.  Krzysztof Siwczyk zaprezentuje swoje poezje, zaś tłumacz Ron Mieczkowski opowie o niemieckim wydaniu dziennika Andrzeja Bobkowskiego.

Targi zakończą się w niedzielę 30 kwietnia 2023. Pełen program dostępny jest na stronie Instytutu Polskiego w Lipsku.