Rezydencje komiksowe Miast Kreatywnych Unesco

Rusza nabór do międzynarodowego programu rezydencjalnego dla artystów i artystek komiksowych związanych z Krakowem. Program jest efektem współpracy dwóch Miast Literatury UNESCO – Krakowa i Angoulême.

W ramach tego partnerstwa jedna osoba spędzi sierpień w Angoulême, a miesiąc wcześniej, w lipcu, Kraków gościł będzie twórcę lub twórczynię z Francji.

Nabór skierowany jest do artystów i artystek, którzy mają na swoim koncie debiut komiksowy, są związani z Krakowem i aktywnie uczestniczą w inicjatywach związanych z komiksem. Poza zakwaterowaniem i zwrotem kosztów przejazdu uczestniczki i uczestnicy otrzymają także stypendium. Rezydencje mają na celu wsparcie młodych artystów i artystek poprzez zapewnienie im dogodnych warunków, by przez miesiąc mogli poświęcić się pracy twórczej.

Program jest częścią całorocznego programu rezydencji literackich Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Parterami strategicznymi programu są: Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe, które odpowiada za przebieg rezydencji w Krakowie, oraz Cité internationale de la bande dessinée et de l’image, które odpowiada za przebieg rezydencji w Angoulême.

 

Kryteria:

– związki z Krakowem (miejsce urodzenia, miejsce zamieszkania, inne),

– co najmniej jeden zrealizowany projekt komiksowy (wydana książka lub inna, udokumentowana forma artystyczna),
– praca nad własnym projektem w czasie rezydencji.

 

Miejsce rezydencji: Angoulême, Francja

Termin rezydencji: sierpień 2023

Czas trwania rezydencji: miesiąc

 

Termin zgłoszeń upływa 14 maja 2023 roku

 

Szczegółowe informacje TUTAJ

Kategorie: Instytucje