Top20 BookScan, tydzień dziewiąty roku 2023

Top20 BookScan, tydzień dziewiąty roku 2023

Przegląd

W dziewiątym tygodniu 2023 roku (26 lutego – 4 marca) zestawienie top20 Nielsen BookScan otwiera ponownie Książę Harry i „Ten drugi” wydany przez Marginesy. I tak jak tydzień temu za Księciem Harrym idą książki dla dzieci oraz książki dla starszej młodzieży, zwanej też Young Adult.
Przy czym w ostatnim tygodniu to dzieci poszły masowo do przodu za sprawą książeczek dla najmłodszych wydawanych przez Aksjomat. Na drugim, trzecim, czwartym kartonowe książeczki obrazkowa autorstwa Bogusława Michalca w atrakcyjnej cenie 9.99 zł i sprzedawane jeszcze taniej („Krówka”, „Kotek”, „Piesek”). Na piątym „Dumbo” ze „Złotej Kolekcji Bajek” opowiedziany przez Małgorzatę Strzałkowską i wydany przez Hachette, także dostępny w stosunkowo niskiej cenie 13.99 zł. Dalej „Konik” i „Traktor” ponownie wydawnictwo Aksjomat i na pozycjach osiem, dziewięć oraz dziesięć Weronika Marczak i jej trzy tomy sagi „Rodzina Monet” (You&YA).

Od kilku tygodni w zestawieniu top20 widać, że rynek napędzają książki dla dzieci i młodzieży. Warto dostrzec „Małego Księcia” Antoine de Saint-Exupery’ego na dwunastym! Można dodać, że jest to tytuł regularnie występujący na topach zestawienia top10 Nielsen BookScan w Meksyku.
Książki w kategoriach fiction oraz non-fiction pojawiają się dopiero pod koniec drugiej dziesiątki zestawienia.

W panelu BookScan zmierzyliśmy w dziewiątym tygodniu 2023 roku sprzedaż 925 684 egzemplarzy książek o wartości 21 mln 989 tys. zł, średnia cena detaliczna książki wyniosła 23 zł i 75 groszy.

Na liście top20 książki są uporządkowane według liczby sprzedanych egzemplarzy. Do zestawień nie włączamy książek z kategorii podręczniki szkolne i książki okołoszkolne oraz kategorii książki aktywnościowe dla najmłodszych jak kolorowanki, książki z rysikami i podobne.

Renek Mendruń
Nielsen BookScan Polska

 

 

Kategorie: Bestsellery