„Climax. Punkt kulminacyjny” Thomasa B. Reverdy’ego w serii Collection Nouvelle

Przegląd

Intrygująca powieść sensacyjna francuskiego autora, której akcja rozgrywa się na dalekiej Północy. E-book w sprzedaży od 11 marca

To historia, która jeszcze się nie zdarzyła, choć nie fantastyka. W tej intrygującej powieści sensacyjnej czytelnik znajdzie fragmenty trzymającego w napięciu thrillera i poczuje dynamikę świetnie napisanego reportażu.

Wioska rybacka z niskimi kolorowymi domami, usytuowana w cieśninie morskiej na dalekiej północy Norwegii. To tam się wszystko zaczęło: wybuch na platformie wiertniczej po drugiej stronie kanału, pęknięcie, które poważnie zagraża lodowcowi, martwe ryby. Co łączy te zdarzenia? Noah, inżynier geolog pochodzący z wioski przy fiordach, gdzie miał miejsce wypadek, powraca w rodzinne strony z misją. Spotyka Anę, swoją dawną miłość, i przyjaciół z młodości, z którymi grał w gry RPG. Wtedy nosił imię Sigurd. Tak samo nazywa się przeklęta platforma…

W nocie autorskiej do swojej powieści Thomas B. Reverdy pisze:

Koniec świata to przecież także czas legend. W Arktyce trwa odliczanie. Jesienią 2020 roku pokrywa lodowa pobiła rekord cofania się. Lodowce topnieją. Niedźwiedzie umierają. To nie jest zmierzch bogów, to jest nasz zmierzch. Witamy w antropocenie.

Celowo nie oddzieliłem wyników badań naukowych i historycznych od opowieści przygodowych i fikcji, ponieważ uważam, że to, co nazywamy wyobrażeniami wyniesionymi z legend i mitologii, ale także z gier i powieści, które czynimy naszym życiem, jest częścią rzeczywistości. Fikcja kształtuje nasz świat. Bez niej wszystko byłoby nie do naprawienia. Bez niej pak lodowy nigdy nie byłby niczym innym niż lodem.

O serii

W serii Collection Nouvelle ukazują się interesujące utwory najnowszej literatury francuskojęzycznej w znakomitych przekładach. Książki reprezentują różne odmiany powieści (od klasycznego kryminału przez thriller historyczny, powieść psychologiczną, biograficzną i feministyczną, po powieść-groteskę i powieść z wątkiem fantasy). Zdobyły prestiżowe nagrody literackie (Prix Goncourt, Prix Goncourt des lycéens, Prix Femina, Prix Renaudot, Prix Landerneau) lub kandydują do tych nagród i zyskały zainteresowanie szerokiej publiczności w wielu krajach. Wśród autorów są pisarze znani polskim czytelnikom, jak i dotąd niewydawani: Antoine Laurain, Amélie Nothomb, Bernadette Pécassou, Thomas B. Reverdy, Pierre Lemaitre, Karine Tuil, Sylvain Prudhomme, Victor Jestin czy Laura Ulonati. W 2022 roku w serii ukazało się 7 tytułów.

Patronat medialny:

 

 

 

Od 11.03.2023 roku powieść Thomasa B. Reverdy’ego „Climax. Punkt kulminacyjny” jest dostępna w sprzedaży jako e-book w formatach EPUB, MOBI, PDF:
https://nowela.pl/climaxi-punkt-kulminacyjny-wersja-cyfrowa-collection-nouvelle

Informacje szczegółowe: ISBN 978-83-67029-94-0, stron: 288.

 

 

Kategorie: Literatura