Sekretny dom

Przegląd

Pierwszy tom nowej serii Sabiny Waszut pt. MATKI RZESZY

Pomysł na książkę zrodził się nietypowo, bo z fascynacji pewnym miejscem.
Podczas jednej z wakacyjnych podróży natknęłam się na popadający w ruinę budynek byłego szpitala Zakonu Kawalerów Maltańskich znajdujący się w Mokrzeszowie, miejscowości leżącej na Dolnym Śląsku. W kilka chwil poznałam pełną tajemnic historię budowli i już wiedziałam, że będzie to miejsce akcji mojej kolejnej książki.” – Sabina Waszut

Pierwszy tom serii o kobietach i dzieciach, które stały się narzędziami w rękach nazistowskich przywódców.

 

Od 1936 roku Niemcy wdrażali politykę Lebensborn, czyli „źródło życia”. Zakładali ośrodki dla kobiet i dzieci, gdzie wychowywano idealnych aryjczyków. Sekretny dom opowiada o jednym z takich miejsc…Gdy oczekująca narodzin dziecka Ruth staje przed monumentalnym budynkiem dawnego szpitala w Kunzendorfie, ma głowę i serce przepełnione ideami, które wpajano jej od kołyski. Wierzy w Trzecią Rzeszę i z dumą przyjmuje zadanie, jakie Himmler i Hitler wyznaczyli niemieckim kobietom. Chce urodzić dziecko i pomóc w wychowaniu kolejnego pokolenia aryjskich wojowników.

Tygodnie spędzone w domu matek weryfikują jej wyobrażenia. Poznaje Tobiasa Krausa, syna naczelnika miejscowego biura NSDAP, i odkrywa mroczną stronę programu Lebensborn, w który tak mocno wierzyła. Czy w Kunzendorfie znajdzie upragniony spokój? Jakie tajemnice kryją mury ośrodka Lebensborn?

 

 

 

Kategorie: Literatura