Dalekowschodnie przygody Asteriksa i Obeliksa w ilustrowanym albumie „Imperium smoka”

Przegląd

Na 15 lutego br. wydawnictwo Egmont zaplanowało premierę nowego albumu ilustrowanego stworzonego na podstawie filmu „Imperium smoka”. W tej przygodzie Asteriks i Obeliks udają się na Daleki Wschód, by z pomocą swojego magicznego wywaru uratować chińską Cesarzową. Będzie się działo!

„Imperium smoka” to ilustrowany album w formie opowiadania stworzony na podstawie filmu o tym samym tytule. Jest 50 rok p.n.e. Chiny. Zdradziecki książę Deng Tsin Qin doprowadza do zamachu stanu, a cesarzowa zostaje uwięziona. Księżniczka Fu Yi, jedyna córka cesarzowej, ucieka z kraju i udaje się do małej galijskiej wioski, aby prosić dzielnych wojowników Asteriksa i Obeliksa o pomoc w uwolnieniu swojej matki. Okazuje się bowiem, że o ich nadludzkiej sile mówi się nawet w Szanghaju! Dwaj przyjaciele bez chwili wahania zgadzają się i wszyscy wyruszają w długą, pełną przygód podróż do Chin. W tym samym czasie Cezar, spragniony nowych podbojów, wraz ze swoją armią również zmierza w kierunku imperium smoka…

Scenariusz albumu napisał Olivier Gay, a rysunki stworzył Fabrice Tarrin. Ci dwaj francuscy autorzy są nam już znani z innego ilustrowanego albumu o Asteriksie i Obeliksie pt. „Tajemnica magicznego wywaru”.

„Asteriks” to seria francuskich komiksów, wymyślona w 1959 r. przez scenarzystę i mistrza humoru René Goscinny’ego oraz rysownika Alberta Uderzo. Od chwili premiery w październiku 1959 roku na łamach magazynu „Pilote” seria podbiła serca najpierw Francuzów i Belgów, a potem – stopniowo – reszty świata, stając się jednym z fenomenów kultury popularnej XX wieku.

***

Polska premiera filmu „Imperium smoka” odbyła się 10 lutego br. Asteriks i Obeliks zmagali się już z Juliuszem Cezarem, odwiedzili Kleopatrę, wzięli udział w Igrzyskach Olimpijskich, a nawet pili herbatkę u boku Jej Królewskiej Mości. Teraz, w piątym aktorskim filmie z serii, nieustraszeni bohaterowie wyruszą na Daleki Wschód, aby z pomocą swojego magicznego wywaru uratować chińską Cesarzową. Główne role w opowieści odegrają Guillaume Canet i Gilles Lellouche, a na ich drodze ponownie staną: władca Rzymu oraz królowa Egiptu, w których wcielili się odpowiednio Vincent Cassel oraz Marion Cotillard. W filmie nie zabraknie również sportowego ducha rodem z Olimpiady, który zapewni gościnny udział piłkarskiej legendy – Zlatana Ibrahimovica. 

„IMPERIUM SMOKA”
Gatunek: komedia, przygodowy, familijny
Produkcja: Francja 2022
Reżyseria: Guillaume Canet („Facet do wymiany”, „Niewinne kłamstewka”, „Nie mów nikomu”)
Scenariusz: Guillaume Canet („Facet do wymiany”, „Więzy krwi”), Julien Hervé („Szukając misia”), Philippe Mechelen („Wyszłam za mąż, zaraz wracam”)
Na podstawie komiksów: René Goscinny, Albert Uderzo
Obsada: Guillaume Canet („Facet do wymiany”, „Poznajmy się jeszcze raz”), Gilles Lellouche(„Nasze najlepsze wesele”, „Facet do wymiany”), Vincent Cassel („Jason Bourne”, „Czarny łabędź”), Marion Cotillard („Mroczny Rycerz powstaje”, „O północy w Paryżu”, „Incepcja”), Pierre Richard („Rodziny się nie wybiera”), Zlatan Ibrahimovic

ZOBACZ ZWIASTUN FILMU „ASTERIKS I OBELIKS. IMPERIUM SMOKA”

Tagi: Egmont