Chińskie wojska rakietowe – wiele faktów w jednej książce

Przegląd

Wydawnictwo Studio Extra należące do Agencji 3 Głowy Prodakszyn, wydało kolejną pozycję z serii ChinaBook. Tym razem tematyka stała się bardziej poważna.

 

Tytuł „OSTOJA MOCARSTWA – CHIŃSKIE WOJSKA RAKIETOWE, KIEDYŚ I DZIŚ” , to powieść, która w formie szeregu przygód oficerów wojskowych, opisuje całą historię powstawania najbardziej zrewolucjonizowanych sił zbrojnych w Chinach, które od 2016 roku są jednymi z najnowocześniejszych na świecie. Chiny postawiły na wzmocnienie swojej obrony, ale teraz ich możliwości taktyczne wzmacniają się z dnia na dzień. Chiny dzięki rozwojowi wojsk rakietowych stały się kluczowym graczem na arenie międzynarodowej. A jak do tego doszło? Można dowiedzieć się z powieści, gdzie bieg różnych zdarzeń głównych bohaterów, uzupełnione są wiedzą o genezie i kluczowych założeniach powstawania wojsk rakietowych. Z książki dowiemy się także więcej o kulturze w Chinach i sposobie pracy wojsk, co może zaskoczyć niektórych Europejczyków.

Autorem powieści jest Xu Jian, uznawany i ceniony w Chinach, autor powieści i literatury reportażowej. Wielokrotnie nagradzany, a także został uznany za „Cnotliwego i Artystycznego” , czyli wyróżnienie jako artysta literacki, przy organizacji skupiającej intelektualistów „Chińskiej Federacji Kół Literackich i Artystycznych”. Dziś pierwsze publikacje tego autora przetłumaczone zostały przez Piotra Karpińskiego i wydane przez polskie wydawnictwo Studio Extra w ramach serii ‘chinabook”.

 

WYDAWNICTWO: StudioExtra

Wałcz 2022

ISBN 978-83-962179-3-6

 

Kategorie: Literatura
Tagi: StudioExtra