Aldous Huxley, Nowy wspaniały świat

 

Pierwsza w historii komiksowa adaptacja ponadczasowej powieści Aldousa Huxleya!


Nowy wspaniały świat

Aldous Huxley

Adaptacja i ilustracje: Fred Fordham

Tłumaczenie: Paulina Braiter

Premiera: 16 listopada
Kategoria: powieść graficzna
Tytuł oryginalny: Brave New World.
A Graphic Novel
ISBN: 978-83-8266-152-1
Oprawa: miękka
Format: 160×240
Liczba stron: 240
Cena: 59,90

Arcydzieło Aldousa Huxleya Nowy wspaniały świat,
„jedno z najistotniejszych proroczych dzieł dystopijnych XX wieku” (Wall Street Journal), ukazuje się po raz pierwszy
jako powieść graficzna.

 

Opublikowany w 1932 roku Nowy wspaniały świat zaliczany jest do najbardziej cenionych i przenikliwych dzieł literatury XX wieku.
Głęboko poruszające tematy wszechobecnej kontroli czy wzajemnego oddziaływania człowieka i technologii sprawiły, że klasyk Aldousa Huxleya stał się idealnym odbiciem czasów, w których został stworzony i wciąż pozostaje przerażająco aktualny.

Nowy wspaniały świat doskonale wpasowuje się w formę powieści graficznej. Niezwykły artystyczny talent Freda Fordhama oraz jego dbałość o szczegóły i kolory pozwalają przedstawić nowemu pokoleniu tę zmuszającą do refleksji powieść w świeży i przekonujący sposób.

 

Fred Fordham – urodził się w 1985 roku, mieszka w północnym Londynie. Utrzymywał się z malowania portretów, studiując jednocześnie politykę i filozofię. Komiks jako dziedzinę swojej twórczości odkrył po przeczytaniu Persepolis Marjane Satrapi. Ilustrował różne publikacje oraz pracował nad kilkoma powieściami graficznymi. W 2018 roku zaadaptował
i zilustrował Zabić drozda Harper Lee (Wydawnictwo Jaguar, 2020), ostatnio stworzył warstwę tekstową na podstawie powieści Francisa Scotta Fitzgeralda do Wielkiego Gatsby’ego z ilustracjami Ayi Morton (Wydawnictwo Jaguar, 2021).

 

 

 

Kategorie: Literatura