Świetlik – nowe wydawnictwo na rynku literatury dziecięcej

Przegląd

Wydawnictwo Świetlik to najmłodsze dziecko Grupy Wydawnictwa Kobiecego. Do końca roku zaplanowano łącznie siedem premier książkowych dla czytelników w grupach wiekowych 3+ i 6+.

Już pod koniec października ukaże się świąteczna książka Alexa T. –Smith’a autora bestsellerowych tytułów „Jak Winston uratował święta” i „Winston wraca na święta”. Nowego, bardzo marudnego bohatera Zrzędusa z pewnością polubią wszystkie dzieci, a książka „Jak Zrzędus chciał zepsuć święta” rozbawi ich do łez. Młodsze dzieci nie tylko te (nie)śmiałe będą mogły zapoznać się z Gustawem, małym duszkiem, który uwielbia grać na skrzypcach. Ma jednak pewien problem – jest bardzo nieśmiały. Czy uda mu się zagrać przed publicznością? Dowiecie się już 26 października, właśnie wtedy ukaże się książka „Gustaw, nieśmiały duszek”. Dla małych miłośników klasyki Świetlik przygotował wznowienie słynnego na całym świecie wiersza o świętym Mikołaju – „W Noc Wigilijną” autorstwa Clementa C. Moore’a w nowym przekładzie Barbary Supeł.

Listopad w Świetliku także zapowiada się ciekawie. Właśnie wtedy ukaże się ciepła opowieść o świętach autorstwa Joanny Jagiełło, która wydana zostanie w językach polskim i ukraińskim. „Podwójne święta” to opowieść, która udowodni nam, że mimo dzielących nas różnic kulturowych, dużo więcej nas łączy. Nie tylko w Święta. „Ulica Radosna 123” to kolejny tytuł, który ukaże się jesienią, ale treść poprowadzi dzieci przez wszystkie pory roku. Przekonacie się, że na ulicy Radosnej nigdy nie jest nudno.

Za ofertę Świetlika odpowiada Natalia Galuchowska, poprzednio związana z wydawnictwami Zielona Sowa i Słowne Młode, a promocją marki zajmuje się Dominika Szulc, poprzednio związana z Grupą Wydawniczą Foksal, gdzie odpowiadała za promocję Wydawnictwa Wilga.

 

Kategorie: Rynek Polski