Silvia Pizzati laureatką ilustracyjnego konkursu „Piórko 2022. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”

Silvia Pizzati laureatką ilustracyjnego konkursu „Piórko 2022. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”

Przegląd

Poznaliśmy laureatkę ilustracyjnego konkursu „Piórko 2022. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Silvia Pizzati  okazała się zwyciężczynią etapu ilustracyjnego konkursu i dołączyła do Soni Miniewicz, autorki tekstu książki „Brerep”. Obie panie otrzymały nagrody w wysokości 100 000 zł.

Silvia Pizzati urodziła się w Mediolanie, ale wychowała w Polsce. Zawsze zapełniała zeszyty szkicami, nawet wtedy, kiedy nie powinna. Od dzieciństwa fascynowały ją filmy animowane i baśnie. Ma sporo zainteresowań, o których lubi rozmawiać przy kawie. Pani Silvia to wielbicielka zwierząt, szczególnie kotów. Ponad połowę jej szafy wypełniają sukienki w kwieciste wzory, co podkreśla jej barwną osobowość.

Ogłoszenie zwyciężczyni drugiego etapu zainaugurowało również Tydzień Głośnego Czytania w sieci Biedronka. Przez kolejny tydzień podczas zakupów w sklepach sieci Biedronka klienci będą mogli posłuchać fragmentów nagrodzonej książki w interpretacji znanych i lubianych głosów: Kamili Ryciak oraz Wiktora Zborowskiego.

 

 

mat.pras. Biedronka

Kategorie: Nagrody