Nagrody kulturalne WARTO 2022 wręczone

Nagrody kulturalne WARTO 2022 wręczone

Przegląd

Młodzi, ale już wyróżniający się twórcy, 27 września br. odebrali nagrody WARTO 2022 podczas gali 14. edycji wydarzenia, firmowanego przez „Gazetę Wyborczą Wrocław”. Nagrody przyznawane były w pięciu kategoriach: filmie, literaturze, muzyce, sztukach wizualnych i teatrze.

W kategorii Literatura – nagrodę za poetycką opowieść „o siłowaniu się świata i języka” otrzymał Szymon Bira .

Laureat pochodzi z Bytomia, obecnie mieszka we Wrocławiu i pracuje w dziale promocji Narodowego Forum Muzyki. Autor książek poetyckich „Światło umieranie”, „Podręcznik królowej” i „3,5”. Nominowany za wydaną przez wydawnictwo Convivo książkę „1,1”, w której daje o sobie znać bardzo sprawna lakoniczność poetycka. Za nią został też w tym roku nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia.

W tej kategorii jury w składzie: Marcin Kurek, Ewa Malec, Aleksander Trojanowski, nominowało w tym roku również:

Michała Krawczyka – absolwenta filozofii UWr, mieszkającego w Jeleniej Górze. Został nominowany za tom „Ekspansja ech”, za który otrzymał też nominację do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius w kategorii debiut roku oraz zdobył wyróżnienie w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Artura Fryza na najlepszy poetycki debiut książkowy roku.

Więcej na temat laureatów w pozostałych kategoriach  www.wroclaw.pl

 

 

Kategorie: Nagrody