Ogólnopolska Noc Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść”

Ogólnopolska Noc Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść”

Przegląd

Już po raz ósmy w niekonwencjonalny sposób biblioteki zachęcają do korzystania ze swoich zbiorów. Tej niezwykłej nocy czekają na czytelników specjalne wydarzenia – niecodzienne spotkania z literaturą, jej gwiazdami i integracja z sąsiadami, w tym gośćmi z Ukrainy.

W tym roku odbędą się, m.in.: ogólnopolska gra twórcza “To się musi powieść”, spotkanie śpiewacze z Adamem Strugiem, wieczór o/powieści z Małgorzatą Litwinowicz i Oleną Yeremenko, polsko-ukraiński flirt literacki z Juliuszem Słowackim, a także rozgrzewki z opasłymi tomami, nocowania w bibliotece, ostre dyżury literackie, warsztaty detektywistyczne, wystawy zbiorów specjalnych i zwiedzanie magazynów, pokazy filmowe, silent disco i potańcówki, warsztaty międzypokoleniowe, maratony czytania, łasuchy literackie i wiele innych nietypowych wydarzeń z książkami w roli głównej.

Uroczysta inauguracja 8. edycji Nocy Bibliotek odbędzie się 1 października o godz. 21 w odnowionych wnętrzach Biblioteki Narodowej w Warszawie. Wydarzenie będzie transmitowane do bibliotek w całej Polsce.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.nocbibliotek.pl.

Organizatorem Nocy Bibliotek jest Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Fundacją “ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” i Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Honorowy patronat nad imprezą sprawuje Biblioteka Narodowa.

 

 

źródło dzieje.pl

Kategorie: Biblioteki, Wydarzenia