iTaxi konkurencja dla kurierów

iTaxi konkurencja dla kurierów

Przegląd

W Polsce coraz popularniejsza jest usługa dostaw tego samego dnia (tzw. same day delivery). Na rynku paczek coraz większą rolę odgrywa iTaxi z usługą iPaczka.  Z danych iTaxi wynika, że w okresie od czerwca do sierpnia br. liczba klientów korzystających z platformy iPaczka, oferującej usługę „same day delivery” (SDD), wzrosła o 64 proc. – informuje “Rzeczpospolita”.

Z usługi tej korzysta głównie biznes, ale sięgają po nią też klienci indywidualni.  iTaxi współpracuje już z firmą FedEx, a rozpoczyna z taksówkarzami kooperację serwis Apaczka. Oferta kurierska iPaczka  dostępna będzie w największych miastach Polski, w tym w Warszawie, Krakowie, Łodzi, czy Olsztynie.
iTaxi rozmawia już z kolejnymi partnerami, którzy pozwolą wejść iPaczce na nowe rynki lokalne. Operator taxi chce też wkrótce zaistnieć na rynku przesyłek międzynarodowych.

Według prognoz Allied Market Research – rynek  szybkich dostaw na świecie wart będzie do roku 2027 ponad 20 mld dol (wzrost w tempie 21% rocznie).  Analitycy McKinsey prognozują, że do 2025 r. tego typu doręczenia osiągną 25 proc. udziału w rynku KEP (kurier, ekspres, paczka)

 

 

 

źródło: dziennik Rzeczpospolita

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: iPaczka, iTaxi