Audiobooki w ofercie Spotify

Audiobooki w ofercie Spotify

Przegląd

Platforma wprowadziła do swojej oferty w Stanach Zjednoczonych, ponad 300 tys. audiobooków, subskrybenci za korzystanie z usługi muszą dodatkowo płacić – informuje serwis wirtualnemedia.pl.

Spotify  planuje sprzedaż audiobooków także w innych krajach. Audiobooki pojawiają się na platformie, tak samo jak tytuły muzyczne i podcastowe, w wynikach wyszukiwania, rekomendacjach i bibliotekach subskrybentów. Przy każdym tytule jest ikonka zamka wskazująca, że za audiobooki trzeba dodatkowo płacić. Użytkownicy mogą je pobierać na swoje urządzenia, żeby słuchać w trybie offline, i wybierać różne prędkości odtwarzania.

Nir Zicherman, wiceprezes Spotify odpowiadający za audiobooki i inne dodatkowo płatne treści, w komunikacie zwrócił uwagę, że audiobooki to dla firmy „znaczący, niezagospodarowany rynek”, który rośnie rok do roku o ok. 20 proc., przy czym ma na razie tylko 6-7 proc. udziału w całym rynku książkowym. – Wierzymy, że rynek audio i długich form jest znacznie większy niż wielu mogłoby sądzić. Nasza ekspansja w audiobooki jest znaczącym potwierdzeniem tej wiary. A to tylko początek – zapowiedział.

Tym samym, Spotify będzie konkurować z platformą Amazona Według danych firmy Codex Group w 2018 roku liderem amerykańskiego rynku audiobooków była należąca do Amazona platforma Audible z 41 proc. udziału. Audiobooki sprzedają też Apple, Rakuten i Google. Na Spotify od siedmiu lat oferowane są podcasty, obecnie jest ich na platformie ponad 4,4 mln.

 

Czytaj więcej na: www.wirtualnemedia.pl

 

Tagi: Spotify