Marcin Pilis gościem cyklu „Jestem stąd” w ramach audycji Lata z Radiem

Przegląd

Marcin Pilis, autor powieści „Mnogość rzeczy” wydanej nakładem Wydawnictwa LIRA, był gościem audycji Lata z Radiem, w trakcie której oprowadzał Małgorzatę Raduchę po zabytkowych miejscach Jury Krakowsko – Częstochowskiej, które pojawiły się w jego powieściach.

 

W trakcie programu rozmawiano m.in. o tym, czy Marcin Pilis chciałby, aby jego książki trafiły do kanonu lektur szkolnych oraz o oddziaływaniu przyrody Jury Krakowsko – Częstochowskiej na proces powstawania powieści „Mnogość rzeczy”.

 

Kiedy Mariusz, student fizyki, udaje się na występ teatralny adeptów aktorstwa, nie wie, że ten wieczór wszystko zmieni. Zapamiętany głos tajemniczej aktorki towarzyszy mu od tej pory każdego dnia.

 

Ona ma na imię Marta. W jej życiu świat teatru przenika się z tym prawdziwym. Gdy na drodze Marty pojawia się Mariusz, dziewczyna nie potrafi mu się oprzeć. Nieubłagana konieczność popycha ich ku sobie. Jednak mroczna przeszłość, ciągnąca się latami przemoc domowa i niszczące relacje postawią tych dwoje przed wyborami, jakich wcześniej żadne z nich nie brało pod uwagę…

Marcin Pilis uchyla przed nami drzwi do pełnego emocji i czułości świata dwojga ludzi, których bliskość przekracza zarówno umowne, jak i realne granice.

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

 

Kategorie: Literatura, Wydarzenia
Tagi: Lira