„Nad rzekę, której nie ma. Podróż przez Amerykę Południową od Miraflores do Rio” Grzegorza Kapli – nowość wydawnictwa LIRA

Przegląd


W tym tygodniu premierę ma „Nad rzekę, której nie ma. Podróż przez Amerykę Południową od Miraflores do Rio” Grzegorza Kapli, pasjonujący reportaż wydany nakładem wydawnictwa LIRA. Książka zabiera czytelnika w podróż od Pacyfiku, przez Andy, świętą Dolinę Inków, Machu Picchu, Cuzco, Jezioro Titicaca, aż do atlantyckich plaż Rio de Janeiro…

Nad rzekę, której nie ma” to relacja z wyprawy w poprzek Ameryki Południowej. To także błyskotliwy reportaż i powieść drogi, której bohater, w obliczu bezlitosnej skończoności ludzkiego życia, wyrusza w podróż. Mierzy się z lękiem przed nieznanym. Zmaga się z hipotermią na lodowcach Andów, klaustrofobią w zapomnianych przez Boga, gęstych od śmierci tunelach inkaskich kopalń. Aby przetrwać, musi doświadczyć bezradności człowieka okradzionego ze wszystkiego, co potrzebne do życia. Odkrywa, że lęk ma swoje dobre strony – jest przecież bratem przygody.

Poznaj pasjonujący reportaż Grzegorza Kapli, który z mistrzowską zwięzłością i błyskotliwością zaraża czytelnika swoją pasją życia i podróżowania.
Publikacja ilustrowana bogatym zbiorem zdjęć autora.

Książka została wydana w miękkiej oprawie ze skrzydełkami w formacie 145 x 215 mm. Objętość: 448 stron, cena okładkowa: 54,99 zł.

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl 

 

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Lira