Fikuśny Festiwal Literatury w Szczecinie

Fikuśny Festiwal Literatury w Szczecinie

Przegląd

Fikuśny Festiwal Literatury w Szczecinie – to premierowa edycja święta dobrej książki, które przez całe lato wypełni nową siedzibę lokalnej księgarni FiKa.

W programie planowane są spotkania z pisarzami i ilustratorami, literackie spacery po Szczecinie, rozmowy, warsztaty, plenerowe czytania na trawie przy lemoniadzie w towarzystwie literackich gwiazd, słowem – będzie to dobrze spędzony czas wśród pięknych słów i obrazów.

Festiwalowi patronują: Marcin Szczygielski, Małgorzata Swędrowska i Przemysław Staroń. Pomysłodawczynią i koordynatorką Fikuśnego Festiwalu jest Małgorzata Narożna, właścicielka kameralnej księgarni FiKa.

Fikuśny Festiwal Literatury w Szczecinie odbędzie się w dniach: 25-26 czerwca, 9-10 lipca, 23-24 lipca, 6-7 sierpnia oraz 20-21 sierpnia w Ogrodach Śródmieście w Szczecinie, przy ulicy Wielkopolskiej 19. W zabytkowej XIX-wiecznej willi w samym centrum Szczecina powstaje wyjątkowe miejsce, które przez całe lato będzie sceną Fikuśnego Festiwalu Literatury.

Wkrótce zostanie ogłoszony szczegółowy program, ale już teraz organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie w nim atrakcji dla małych i dużych Czytelników i Czytelniczek!

 

wydarzenie na facebook

Kategorie: Wydarzenia