Majowe premiery Wydawnictwa Szara Godzina

Przegląd

Ku radości czytelniczek ukazały się właśnie książki trzech lubianych autorek – Urszuli Gajdowskiej, mistrzyni powieści obyczajowo-historycznej, a także Anny Stryjewskiej i Wioletty Piaseckiej, które piszą współczesnych kobietach, nie stroniąc od spraw trudnych.

„(NIE)POKORNA WDOWA”
Czwarty tom cyklu „W dolinie Narwi” Urszuli Gajdowskiej.
Rok 1817. Baron Robert Ostrowski niegdyś hulaka, uwodziciel i przy tym doskonały żołnierz dręczony koszmarami, wyrusza do Warszawy, by rozwiązać zagadkę zabójstwa ojca. W trakcie śledztwa poznaje Natalię Walewską, skromną, gnębioną przez teściową wdowę, pasjonującą się ogrodnictwem
i kuchnią. Okazuje się, że za niewinnym spojrzeniem kryje się inteligentna i uczuciowa kobieta. Młodzi łączą siły, aby odkryć tajemnice z przeszłości. Trop prowadzi do zamorskich interesów rodziny Walewskich… W co zamieszany był zmarły mąż Natalii? Czy Robert powieli los swego ojca?
Jakie plany ma teściowa Walewskiej? (Nie)pokorna wdowa, kolejny tom z cyklu
W dolinie Narwi, to połączenie romansu i powieści przygodowej, której fabuła rozgrywa się na Podlasiu w pierwszej połowie XIX wieku.

„ ALBAŃSKI MOTYL”
Albański motyl to tylko z pozoru romantyczna powieść obyczajowa. Anna Stryjewska porusza bardzo trudne tematy. Nie stroni od drastycznych scen i zaskakujących zwrotów akcji, ukazując przestępczy świat pełen przemocy i bezwzględności.
Hotel Gloria Palace w albańskiej Sarandzie. W letnim słońcu rozkwita miłość między uroczą kelnerką Almą a polskim turystą Igorem. Niespodziewanie Alma znika. Zrozpaczony Igor wraca do Łodzi, do pracy w policji kryminalnej. Ale ani skomplikowane śledztwa, ani osobiste sprawy nie gaszą jego tęsknoty za Almą. Wkrótce splot wydarzeń wywróci życie bohaterów do góry nogami. Czy Igor odnajdzie ukochaną? Jakie mroczne tajemnice skrywa Alma? Co się stało ze siostrą Igora?

„NIEZAPOMNIANY WALC”
„Niezapomniany walc” to opowieść o kobiecie, która postawiła wszystko na jedną kartę, by odzyskać szacunek do samej siebie i cieszyć się życiem.
Małżeństwo Wojtka i Kaliny działa jak szwajcarski zegarek. On oddaje się pracy i swoim pasjom, ona bierze udział w zawodach na najbardziej wzorową matkę, żonę i synową. I tylko czasem ogarnia ją tęsknota za czułą miłością.
Pewnego dnia odkrywa, że mąż prowadzi podwójne życie.W rozpaczy Kalina rzuca wszystko i ucieka
z „domowego raju”. Na wyspie słońca i miłości nad brzegiem Morza Egejskiego przypomina sobie, kim jest i czego potrzebuje do szczęścia. Maluje greckie krajobrazy, tańczy Zorbę i poznaje niezwykłego mężczyznę… Co wybierze Kalina: małżeństwo czy miłość? Jak zachowają się jej najbliżsi?

 

 

 

 

 

Kategorie: Literatura