Podpalaczka – nowa powieść Zoraidy Córdovy – autorki młodzieżowych powieści fantasy i laureatki nagrody International Book Award

Przegląd

Jestem cieniem, jestem kropelką atramentu. Zemstą w nocy. Nazywam się Renata Convida. Przeżyłam setki ukradzionych żywotów… Teraz nadszedł czas, żebym przeżyła własne życie.

Była dzieckiem, kiedy została porwana przez ludzi króla. Jako złodziejka wspomnień, najrzadsza i najgroźniejsza z magicznych Moriów, została wykorzystana w planach władcy.

Teraz jest jedną z Szeptów, szpiegiem działającym przeciwko koronie. Musi wrócić do pałacu i wykonać tajną misję. Czy zdoła utrzymać tajemnicę, skoro płonie żądzą zemsty?
Od tego zależy jej życie i los Moriów. Zwłaszcza kiedy odkrywa tajemnicę, która może zmienić los królestwa – i zakończyć wojnę, która tak dużo ją kosztowała.

Zła i winna, namiętna i wściekła – Renata Convida ma bunt w sercu.

 

„Podpalaczka” to nowa powieść Zoraidy Córdovy – autorki młodzieżowych powieści fantasy i laureatki nagrody International Book Award.

„Podpalaczka” to młodzieżowa powieść fantasy z wciągającą fabuła pełną politycznych intryg i tematu szpiegostwa. Główna bohaterka musi mierzyć się nie tylko z codziennymi problemami, lecz tematami obcymi zwykłym dziewczynom, jak manipulacja i mechanizmy władzy czy odgrywanie różnych ról społecznych w zależności od tego, kto i czego od niej oczekuje. Zagubiona Renata musi odkryć swoją prawdziwą tożsamość.

Mimo rozbudowanego magicznego świata „Podpalaczka” nie stroni od realizmu w aspektach, w których powieści fantastyczne muszą takie być, m.in. prawdziwie nakreślonych relacji międzyludzkich, wiarygodnej kreacji postaci i psychiki bohaterów, przemocy i cierpienia, świata polityki oraz walki o władzę. Książka zwraca również uwagę na tak aktualny temat instrumentalnego traktowania kobiet.

 

„Epickie i wciągające fantasy. Podpalaczka to mroczny gobelin pokręconej magii i śmiercionośnych konsekwencji. Nikt nie powinien stać między Renatą Convidą a jej losem – bo może nie wyjść z tego żywy”.
Dhonielle Clayton, autorka bestsellerów „New York Timesa”

„Podpalaczka to intensywna i żywa opowieść o rewolucji, przemocy, miłości i desperackiej walce, aby uczynić świat lepszym jednym niemożliwym wyborem. Zła i winna, namiętna i wściekła, Renata Convida jest buntowniczką we własnym sercu”.
Tessa Gratton, autorka serii „Magia Krwi”

„W Podpalaczce Zoraida Córdova tka fascynujący świat pełen pięknej, brutalnej magii i postaci, które są na tyle realne, że można ich dotknąć – obciążone pamięcią, napędzane miłością i zemstą”.
Sara Holland, autorka serii „Everless” z listy bestsellerów „New York Timesa”

„Podpalaczka Zoraidy Córdovy to genialna powieść pełna wspomnień i magii, miłości i zemsty. Byłam całkowicie zniewolona historią Renaty i jej poszukiwaniem własnej prawdy w setkach wspomnień. Zarezerwuj sobie czas, bo po otwarciu okładki nie będziesz chciał odkładać książki”.
Kat Howard

 

O autorce:
Zoraida Córdova jest autorką wielu młodzieżowych powieści fantastycznych, w tym Podpalaczki i Star Wars: A Crash of Fate, serii „Brooklyn Brujas” i trylogii „The Vicious Deep”. Jej powieść Labyrinth Lost zdobyła w 2017 roku nagrodę International Book Award dla najlepszej powieści młodzieżowej. Córdova jest również współredaktorką antologii Vampires Never Get Old, a także pisze pod pseudonimem romanse. Zoraida urodziła się w Ekwadorze, a wychowała w Nowym Jorku, w dzielnicy Queens. Kiedy nie pracuje nad nową powieścią, planuje kolejne przygody.

 

Dane książki:

Autor: Zoraida Córdova
Tłumaczenie: Agnieszka Fulińska
Data wydania: 2022-04-06
Format: 13,5×20,5 cm
Liczba stron: 432
ISBN: 978-83-7966-069-8

 

 

Kategorie: Fantastyka, Literatura
Tagi: IUVI