Do zespołu SIW Znak dołączyli Adrian Tomczyk i Agata Ługowska

Przegląd

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak poszerza swoją ofertę i od 2023 roku w planie wydawniczym pojawi się więcej powieści kryminalnych. Wśród pierwszych premier znajdą się książki uznanych i nagradzanych autorów. Nie zabraknie również trzymających w napięciu debiutów ani hitów z list światowych bestsellerów.

Z początkiem 2022 roku do zespołu SIW Znak dołączyli Adrian Tomczyk i Agata Ługowska, którzy odpowiedzialni będą m.in. za rozwój powstającej serii kryminalnej.

Adrian Tomczyk pracuje w branży wydawniczej od 2011 roku. Dotychczas był związany z Domem Wydawniczym REBIS, Wydawnictwem FILIA oraz Wydawnictwem Poznańskim, w którym to sprawował funkcję szefa marki Czwarta Strona Kryminału (Grupa Wydawnictwa Poznańskiego) – jednego z największych imprintów literatury kryminalnej na polskim rynku wydawniczym. Przez niemal sześć lat współpracował z Remigiuszem Mrozem, prowadził także projekty książkowe Roberta Małeckiego, Bartosza Szczygielskiego czy, jeszcze wcześniej, Maxa Czornyja. Pomagał w obiecujących początkach kariery Przemysława Żarskiego, Izabeli Janiszewskiej i Anny Rozenberg. Od lat zajmuje się ponadto książkami z gatunku literatury pięknej – prowadził m.in. nagradzane i bestsellerowe tytuły autorstwa Bernardine Evaristo (Dziewczyna, kobieta, inna), Douglasa Stuarta (Shuggie Bain) czy Rebekki Makkai (Wierzyliśmy jak nikt). Do planu wydawniczego Znaku również będzie nabywał tytuły z tych dwóch szeroko pojętych działów: literatury pięknej oraz kryminalnej.

Z kolei Agata Ługowska przez ponad trzy lata pracowała w Wydawnictwie Poznańskim, gdzie zajmowała się literaturą obyczajową i kryminalną, współtworząc marki Czwarta Strona i Czwarta Strona Kryminału. Współpracowała m.in. z Natalią Fiedorczuk, Gabrielą Gargaś, Hanną Greń i Anną Rozenberg. Organizowała konkurs na najlepszą powieść obyczajową „Jesienny Wieczór”, którego laureatka, Anna Chaber, została nominowana do nagrody Debiut Roku w plebiscycie Lubimy Czytać. W Znaku jest redaktorką prowadzącą, zajmuje się głównie kryminałami, literaturą obyczajową oraz książkami non-fiction.

Poszerzenie oferty literatury kryminalnej Wydawnictwa Znak planowane jest z początkiem 2023 roku.

 

 

źródło SIW ZNAK

Kategorie: Rynek Polski