Targi w Krakowie – koniec z korkami na ul. Galicyjskiej

Targi w Krakowie – koniec z korkami na ul. Galicyjskiej

Przegląd

14 marca rozpoczęły się długo wyczekiwane prace nad połączeniem ul. Nowohuckiej z ul. Galicyjską poprzez ul. Skręconą i Ciepłowniczą, o które wielokrotnie apelowali członkowie zarządu Targów w Krakowie. Co oznacza to dla Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków?

Z całą pewnością koniec z korkami na ul. Galicyjskiej. Nowy układ drogowy będzie się składał z trzech jednopasmowych rond oraz standardowego skrzyżowania. Pojawią się nowe chodniki, przejścia dla pieszych i brakujący fragment drogi dla rowerów. Powstanie też nowy odcinek ul. Galicyjskiej, który łączyć się będzie z ul. Skręconą. Dzięki temu dojazd do ulicy Galicyjskiej z ul. Nowohuckiej będzie możliwy nie tylko od ul. Centralnej, ale również od ul. Ciepłowniczej.
Dobra wiadomość czeka również osoby korzystające z komunikacji miejskiej. Tuż za wjazdem w ul. Ciepłowniczą przewidziano przystanek autobusowy.

Z początkiem kwietnia planowane jest zamknięcie ul. Skręconej, a w okresie wakacyjnym nastąpią spore zmiany w organizacji ruchu na ul. Nowohuckiej i Ciepłowniczej. Prace zostały tak rozłożone w czasie, że nie zakłócą aktualnej komunikacji z obiektem.

Przebudowa dróg związana jest z powstaniem pomiędzy ul. Nowohucką a Galicyjską dwóch parków handlowych Atut oraz centrum wyprzedażowego Designer Outlet Kraków. Inwestycja realizowana jest ze środków dewelopera.

Prace drogowe potrwają do 2023 roku.

 

 

za Targi.Krakow.pl

Kategorie: Targi krajowe