„Wszystko o różnorodności” dla dzieci ciekawych świata

Przegląd

„Wszystko o różnorodności”
Premiera: 23.02.2022
Wydawnictwo Papilon

Wyobraź sobie, że wszyscy jesteśmy tacy sami 👱‍♂️👱‍♂️👱‍♂️👱‍♂️… Nosimy identyczne ubrania, jemy to samo, czytamy takie same książki, mówimy to samo… Straszne, prawda? Na szczęście świat nie wygląda w ten sposób, ponieważ jesteśmy RÓŻNI. To, że każdy z nas jest inny, nazywamy RÓŻNORODNOŚCIĄ. Ta inność jest wspaniała!

“Wszystko o różnorodności” to książka dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych o tym, jak różnorodność czyni nas wyjątkowymi.

„Wszyscy pragniemy dla naszych dzieci równych szans  i tego, by jak najpełniej zrealizowały się w życiu – właśnie takie, jakie są. (…) Ta książka pomaga dzieciom odczuwać akceptację i wykazywać ją wobec innych, niezależnie od ich wyglądu, wieku, sprawności, płci i płci kulturowo-społecznej (gender), koloru skóry, narodowości, kultury, religii, języka, pochodzenia społecznego itp. Uczy także, aby traktować innych otwarcie, uprzejmie, bez kierowania się stereotypami czy uprzedzeniami.” (fragment z książki „Wszystko o różnorodności” Felicity Brooks)

 

 

W książce został również poruszony temat neuroróżnorodności. Autorka w prosty sposób tłumaczy różnice w funkcjonowaniu mózgu (dyspraksja, dysgrafia, dyskalkulia, dysleksja, spektrum autyzmu, ADHD) ucząc dzieci dostrzegać raczej to, co ktoś potrafi, niż to, czego nie umie.

INFORMACJE PODSTAWOWE
Autor: Felicity Brooks
Wydawnictwo: Papilon
Kategoria: Dla Przedszkolaków (3-5 lat)
Format: 290x240mm
Liczba stron: 32
Okładka: Oprawa twarda
Premiera: 23.02.2022
EAN: 9788327105950
ISBN: 978-83-271-0595-0