RECTO VERSO – Buduj imprezowo!

Przegląd

 

Komunikacja, współpraca, szybkość i doskonała zabawa. Pozytywne emocje i mocny trening szarych komórek. To wszystko miłośnicy planszówek znajdą w najnowszej grze z oferty wydawnictwa Egmont zatytułowanej „RECTO VERSO”. Ta wielokrotnie nagradzana gra imprezowa w nowej odsłonie trafi na sklepowe półki już 9 lutego.

 

„RECTO VERSO” to wyjątkowo szybka i prosta familijna gra imprezowa, która dostarczy wiele zabawy zarówno dzieciom jak i dorosłym. Szansę na wygraną zapewni tylko dobra współpraca
z partnerem. Niezbędne jest opanowanie nerwów pomimo upływającego czasu.
Celem gry, w każdej z rund, jest jak najszybsze skonstruowanie budowli pokazanej na karcie. Gra się w parach, a cała trudność polega na tym, że każdy z graczy widzi jedynie swoją stronę budowli: przód (recto) lub tył (verso). Im szybciej razem zbudują przedstawioną na karcie konstrukcję, tym więcej punktów otrzymają. Gracze mogą się porozumiewać, by skutecznie móc ułożyć drewniane elementy. Każdy z klocków musi się znaleźć na właściwym miejscu.

fot. Tomasz Stchlerowski /@rodzina_przy_planszy

fot. Tomasz Stchlerowski /@rodzina_przy_planszy

 

Imprezowa gra w budowanie?…Mało jest moim zdaniem dobrych imprezowych gier, które sprawdzą się w familijnych warunkach. Zdradzę Wam, że ta gra wpisuje się IDEALNIE w oba gatunki gier #imprezowe i #familijne. Gra jest R E W E L A C Y J N A, a wydawnictwo Egmont kolejny raz nas pozytywnie zaskoczyło. – tak o grze „RECTO VERSO” pisze Tomasz Stchlerowski z instagramowego profilu @rodzina_przy_planszy. Z kolei Ewa Graniak-Wosinek z „Baba Jaga Gra i Czyta” podkreśla, że „RECTO VERSO” to wbrew pozorom skomplikowana łamigłówka: No tego się nie spodziewałam, że „RECTO VERSO” to taka mózgożerna gra. Jest to układanka, która wbrew temu jak wygląda, jest łamigłówką, przy której trzeba się sporo natrudzić! Żeby ułożyć taką budowlę trzeba naprawdę sporego wysiłku i wyobraźni przestrzennej, już nie mówiąc o wyższym levelu, czyli graniu na czas!

Autorami gry są Inka i Markus Brand, a ilustracje stworzyła Camille Chaussy. Elementy gry to dwustronna plansza, 100 punktów zwycięstwa, 36 żetonów partnerów, 11 drewnianych elementów (klocków) oraz 64 karty. Gra kosztuje 109,99 zł i jest dostępna na www.egmont.pl w sklepach z planszówkami oraz w księgarniach, empikach i marketach prowadzących sprzedaż gier planszowych.

Gra „Recto Verso” jest przeznaczona do rozgrywek w gronie 2-6 osób powyżej 8 roku życia, a średni czas gry to 30 minut.