Wydawnictwo Szara Godzina. Premiery drugiej połowy 2021 r.

Wydawnictwo Szara Godzina. Premiery drugiej połowy 2021 r.

Przegląd

ZAPACH CYTRUSÓW
W „zapachu cytrusów” Katarzyny Kieleckiej spotykamy bohaterów poznanych w powieści „Cytrusowy gaj”. To pełna życiowej prawdy powieść o trudzie kompromisów, przebaczaniu, a także o odwadze dokonywania niewygodnych wyborów, by dać sobie i najbliższym szansę na lepsze jutro.

 

PRZYJDZIE POGODA NA SZCZĘŚCIE
Kontynuacja debiutanckiej powieści Wioletty Piaseckiej „Przyjdzie pogoda na miłość”. Historia trzech przyjaciółek, które muszą się mierzyć z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi los: ciężka choroba, zdrada, publiczny lincz. Wioletta Piasecka zdaje się mówić, że nie należy tracić nadziei. Nawet najtrudniejsze doświadczenia da się przekuć w siłę, a z łez rozpaczy może wyrosnąć szczęście.

W ŚLEPYM ZAUŁKU
Powieść Ewy Szymańskiej, autorki popularnej sagi „Bo trzeba żyć”, to poruszająca historia o przemocy, bezsilności i uwikłaniu w toksyczny związek. Paradoksalnie to również opowieść o tym, że jutro może przynieść nie tylko nadzieję i szczęście, lecz także siłę do zmian. Patronat nad książką objęło pismo „Niebieska Linia”, uznając jej wartość terapeutyczną.

SKRADZIONA KOŁYSANKA
Najnowsza powieść Anny Stryjewskiej, autorki dylogii Zośka. Dopóki biło serce” i “Zośka. Przepustka do szczęścia”, która ukazała się w tym roku. To historia kobiety, która miała wszystko – rodzinę, pasję i sukces. I straciła wszystko. Oszalała z rozpaczy zamyka się przed światem i pogrąża w samotności i cierpieniu. Ucieka z Łodzi jak najdalej od miejsca budzącego złe wspomnienia i wiedziona głosem serca osiedla się w bieszczadzkiej wiosce.

W DOLINIE NARWI
„Panna bez majątku”: drugi – po „Zadziornej baronównie” – tom cyklu obyczajowo-historycznego „W dolinie Narwi” Urszuli Gajdowskiej, którego fabuła rozgrywa się na Podlasiu w pierwszej połowie XIX wieku. Jest tu uroczy romans, zaskakujący wątek kryminalny, odrobina płaszcza i szpady i skrzące się dowcipem dialogi.

TANCERECZKA
Druga – po „Mistyfikatorze” – powieść pióra Joanny Parasiewcz. Berlin przed wybuchem drugiej wojny światowej, widziany oczyma dwóch kobiet: Malki, tancerki baletowej pochodzącej z żydowskiej rodziny, i Ingrid, dla której ideologia Trzeciej Rzeszy była szansą na społeczny awans. Poruszająca opowieść o czasach, które jednych wyniosły do rasy panów, a innym odebrały prawo do życia. Historia miłości Żydówki i syna pruskiego generała w esesmańskim mundurze.

JEDNOOKI KRUK
Powieść pióra Svena Georgsona osadzona w czasach, gdy wikingowie budzili strach w Europie. Świetnie zarysowane tło historyczne, przygoda i ekscytujący wątek kryminalny.
Sven Georgson jest pasjonatem tematyki wikingów, sag skandynawskich oraz historii pisma runicznego. Zajmuje się rekonstrukcją historyczną wczesnego średniowiecza. Trenuje szermierkę historyczną, wygrywając turnieje walki mieczem w Polsce i na świecie. W 2019 roku zajął pierwsze miejsce w największym i najważniejszym turnieju w Europie, który corocznie odbywa się podczas Festiwalu Słowian i Wikingów na wyspie Wolin.

UCIECZKA BODYGUARDA
Kontynuacja romansu erotycznego „Sekret bodyguarda” pióra Marty Maciejewskiej.
Niebezpieczna gra w świecie wielkich pieniędzy, pięknych ludzi i nieokiełzanej pasji miłości.

WRZECIONO BOGA
„Kłosy” to tom pierwszy śląskiej sagi „Wrzeciono Boga” pióra Andrzeja H. Wojaczka. Wiele wydarzeń z książki miało miejsce w rzeczywistości – zawarł je w pisanym przez całe życie pamiętniku wuj autora, Ślązak, którego życie wpisało się w epokę burzliwych przemian i wstrząsów pierwszej połowy XX wieku. Inne – zrodzone w wyobraźni pisarza – tworzą swobodną interpretację dawnych czasów i miejsc. „Wrzeciono Boga” to przejmująca, wielowątkowa saga oparta na prawdziwych losach śląskiej rodziny. Fabuła pierwszego tomu pt. „Kłosy” toczy się w czasach, kiedy w sercach Polaków odżywają narodowowyzwoleńcze idee. Kulturowo-społeczne uprzedzenia stają się zarzewiem międzypokoleniowego konfliktu, który rozbije rodzinę Kłosków i poruszy wiejską społeczność.

 

Kategorie: Literatura