“Pozorantka” Alexandry Andrews. Dobrze żyją ci, którzy żyją w ukryciu

Przegląd

 

Alexandra Andrews

“Pozorantka”

Tłumaczenie: Katarzyna Rosłan
Wydawnictwo W.A.B.

Jak daleko człowiek gotów jest zabrnąć w pogoni za życiem, jakiego zawsze pragnął?

“Pozorantka” to powieść pełna napięć i do granic przykuwająca uwagę. Debiutancka książka Alexandry Andrews była jedną z najbardziej oczekiwanych w 2021 roku według m.in. GoodReads, New York Post i Wall Street Journal.

PREMIERA 23 LUTEGO

 

 

“Pozorantka” to mocny thriller o obsesji, ambicji i… literaturze.
Pasjonująca lektura!
Wojciech Chmielarz

“Pozorantka” ma tyle nieoczekiwanych zwrotów akcji (naprawdę świetnych), że wprawi czytelnika w stan radosnego oszołomienia na bity tydzień.
Pod koniec lektury będziesz się zastanawiać,
czy przypadkiem nie sama autorka jest morderczynią.
James Patterson

Trzymająca w napięciu, skupiona wokół mocnych, wyrazistych bohaterek powieść
o zaskakujących zwrotach akcji.
Sławna powieściopisarka i pochodząca z małego miasteczka dziewczyna
z aspiracjami do wielkiej kariery ścierają się w walce o majątek i sławę.
Maria Semple, autorka “Gdzie jesteś, Bernadette?”

Płynnie i gładko napisana, z błyskotliwym wątkiem – a jednocześnie aż kipi nieodpartą intensywnością i niepowtarzalnym smaczkiem. Wielkie brawa!”
A.J. Finn, autor “Kobiety w oknie”

Błyskotliwy debiut, który nie pozwoli ci oderwać myśli od intrygi.
New York Post

Florence Darrow od zawsze chciała być sławną pisarką. Kiedy otrzymuje ofertę pracy jako asystentka znanej, choć żyjącej w całkowitym odosobnieniu i ukrywającej się pod pseudonimem Maud Dixon autorki, zgadza się bez wahania. Podczas ich wspólnego pobytu w Maroku dochodzi jednak do katastrofalnego w skutkach wypadku samochodowego. Maud zniknęła jak kamień w wodę, tymczasem Florence budzi się w szpitalu ze świadomością, że cudem uszła z życiem. Teraz może patrzeć, jak wszystko, na co tak ciężko pracowała, obraca się w pył i trzeba będzie zaczynać od początku – albo uznać, że sława, o której zawsze marzyła, była jej pisana i najwyższy czas po nią sięgnąć.

 

“Pozorantka” to trzymający w napięciu, nieprzewidywalny i wściekle zabawny, stylowy thriller, który stawia pytanie: jak daleko człowiek gotów jest zabrnąć w pogoni za życiem, jakiego zawsze pragnął?

 

Alexandra Andrews pracuje jako dziennikarka, redaktorka i copywriterka w Nowym Jorku i Paryżu. Mieszka z mężem i dziećmi na Brooklynie. Pozorantka (2021) to jej pierwsza powieść.

Kategorie: Literatura
Tagi: WAB