„Obsesja piękna” Renee Engeln. Nowe wydanie przełomowej książki

Przegląd


Renee Engeln
„Obsesja piękna”

 

Wydawnictwo W.A.B.

Żyjemy w świecie owładniętym obsesją piękna, wykreowanym sztucznie przez wszechobecne reklamy i media społecznościowe. Czujemy się w obowiązku, by sprostać wymogom narzucanym nam przez kulturę popularną, którą same po części stworzyłyśmy. Nadszedł czas, by to zmienić.

 

W swojej bestsellerowej książce Renee Engeln udowadnia, że nawet niewielkie zmiany w dotychczasowym sposobie myślenia i mówienia o sobie oraz innych kobietach mogą znacząco wpłynąć na jakość naszego życia i postrzeganie siebie.

W dzisiejszych czasach kobiety mierzą się z oszałamiającą liczbą standardów piękna. Nie chcą być lalkami Barbie, ale tak samo jak generacjom kobiet przed nimi wciąż słyszą, jak powinny wyglądać. Mają świadomość, że media promują zniekształcony wizerunek kobiet, ale jednocześnie chłoną to, co umniejsza ich wartość. Znają sztuczki poprawiania zdjęć w Photoshopie, stosowane przez luksusowe magazyny, lecz czują presję, by pokazywać się w taki sam sposób. Rozumieją, że to, co widzą, nie jest prawdziwe, ale wciąż pobierają aplikacje, które nakładają filtry na ich twarze. Dlaczego tak trudno uwolnić się nam od obsesji na punkcie piękna?

Renee Engeln, nagradzana profesor psychologii z Uniwersytetu Northwestern, pokazuje, jak światowa obsesja na punkcie kobiecego wyglądu trawi nas niczym epidemia – niszcząco wpływa na kobiecą samoakceptację.

„Ta książka w bezwzględny sposób obnaża świat, w którym żyjemy. Uważam, że powinna ją przeczytać każda kobieta, dać w prezencie swojej przyjaciółce, córce, matce. Po tej lekturze będzie wolna. Od kanonów, które są jej narzucone, a których stała się niewolnicą” – Karolina Korwin Piotrowska

Dr Renee Engeln – wielokrotnie nagradzana profesor psychologii Uniwersytetu Northwestern. Jej teksty ukazywały się w wielu branżowych magazynach, często występuje w roli specjalistki w New York Time, The Chicago Tribune, Today.com, The Huffington Post. Mówczyni TEDx. Jej wystąpienie TEDx na Uniwersytecie Connecticut ma 75o ooo wyświetleń na YouTubie. Mieszka w Evanston w stanie Illinois.

Kategorie: Hobby i Poradniki
Tagi: WAB