“Ku wolności” Sue Smethurst. Epicka opowieść o odwadze, nadziei, człowieczeństwie i niezłomnej miłości

Przegląd

Sue Smethurst
Ku wolności
ISBN 978-83-8188-315-3
Seria Historia

Premiera 10.08.2021

 

„Historia o niezwykłej odwadze, wytrwałości i miłości, która nie mogła pozostać przemilczana”.
– Heather Morris, autorka Tatuażysty z Auschwtitz
Epicka opowieść o odwadze, nadziei, człowieczeństwie i niezłomnej miłości
Prawdziwa historia Mindli i jej męża Kubusia Horowitza – artysty słynnego Cyrku Braci Staniewskich – napisana przez nagradzaną i uznaną autorkę oraz dziennikarkę, Sue Smethurst, której mąż jest wnukiem bohaterów tej historii.
Mindla, próbując odnaleźć męża, którego wybuch wojny zastał poza Warszawą, zostaje aresztowana przez Rosjan w Białymstoku, a jej syn trafia do sowieckiego sierocińca.

Kubuś, który tymczasem wrócił do stolicy, dowiaduje się od teścia o jej wyjeździe i, gdy Niemcy zamykają cyrk, wyrusza na wschód, by odnaleźć swoją rodzinę.

Zaczyna się droga przez mękę…

Autorka z niezwykłym pietyzmem opisuje gehennę podróży przez Związek Radziecki, Bliski Wschód i Afrykę do wymarzonej Australii. Ta absolutnie wyjątkowa, prawdziwa historia jest świadectwem tamtych potwornych czasów, a jednocześnie hołdem złożonym wszystkim tym, którym nie udało się przetrwać.

Sue Smethurst jest uznaną i nagradzaną autorką i dziennikarką, która od ponad dwudziestu lat pojawia się w mediach – w programach telewizyjnych, radiowych oraz w czasopismach. Obecnie jest redaktorką „The Australian Women’s Weekly”. Napisała również osiem książek, w tym Behind Closed Doors, Spartacus and Me, Blond on the Rosary i A Diamond in the Dust.

Kategorie: Historia
Tagi: Rebis