WyCzytOn – literacki festiwal od TaniaKsiazka.pl.

WyCzytOn, czyli… Wyprawa Czytelników Online! Pod tą nazwą już w drugiej połowie maja rusza kolejna, specjalna edycja targów książki, których organizatorem jest TaniaKsiazka.pl. Tym razem przyjmą one formę wirtualnego festiwalu.

Zmieniamy formułę standardowych targów na rzecz festiwalu, ponieważ chcemy zaprosić wszystkich miłośników literatury do wspólnej wyprawy czytelniczej. Zauważyliśmy, że aktualnie brakuje przestrzeni, w której można się poczuć częścią czytelniczej społeczności. Dlatego chcemy połączyć ideę targów z formułą celebrowania pasji, festiwalu – książkowej wyprawy – mówi Łukasz Kierus, współwłaściciel księgarni TaniaKsiazka.pl

Na uczestników WyCzytOn czekać będą ciekawe aktywności, wywiady z autorami, rozmowy, konkursy i świetne promocje. Nie zabraknie gorących nazwisk, wyczekiwanych premier i wydarzeń z popularnymi influencerami. Miłośniczki romansów i erotyków tradycyjnie mogą liczyć także na wirtualny Zlot Fanek Niegrzecznych Książek, na którym zagoszczą najlepsze polskie i zagraniczne pisarki.

Planujemy bardziej zaangażować odbiorców i zachęcić ich, aby współtworzyli z nami to wydarzenie, dzieląc się swoją pasją do czytania. Chcemy stworzyć event, który będzie nie tylko rozrywką, ale również formą terapii – czytelniczego lekarstwa na pandemiczną rzeczywistość – dodaje Agnieszka Stankiewicz-Kierus, Dyrektorka Wydawnicza w Wydawnictwie Kobiecym.

Poprzednie dwie edycje TargiKsiazki.Online spotkały się z ogromnym zainteresowaniem czytelników – pierwsza przyciągnęła ich 400 tysięcy, druga osiągnęła zawrotne zasięgi blisko 2 milionów użytkowników. W sumie zorganizowano ponad 100 wirtualnych wydarzeń, w których wzięło udział kilkudziesięciu autorów i wydawców z Polski i z zagranicy.

WyCzytOn odbędzie się w dniach 17-28 maja. Pełen program wydarzenia poznamy już wkrótce. Warto śledzić profil TaniaKsiazka.pl na Facebooku i Instagramie oraz stronę księgarni.

Kategorie: Wydarzenia