Aneta Jadowska zaprasza do świata przygód i magii!

Wydawnictwo Zygzaki przedstawia pierwszy tom nowej serii

– poznaj Franka i Finkę!

 

Cyrk Jutrzenka Baltazara Bączka zaskakuje dzieci nierzeczywistymi zdarzeniami! Tygrysy, zmiennokształtni, elfy, motyle wielkości słoni, atak gigantycznego pająka, aż w końcu smok Sznurówka! Czy jesteście na to gotowi?

Zbliżają się wakacje, a Franek i Finka mają je spędzić z ekscentrycznym dziadkiem, który potrafi czarować i wygląda jak skrzyżowanie Świętego Mikołaja z Willym Wonką. Tata bliźniaków nie jest przekonany, czy to dobry pomysł. Uważa, że cyrkowy świat magii dziadka nie jest właściwym miejscem dla dzieci. Przez zaklęcia Franek i Finka nie pamiętają wizyt dziadka ani prezentu urodzinowego w postaci smoka, ale… to już wkrótce się zmieni! Rodzeństwo odkrywa swoje niezwykłe zdolności i istoty, o których czytało tylko w książkach. Ale czy talent do magii pozwoli im uratować umierającą mamę?

Aneta Jadowska. Zdjęcie: Marcin Okoniewski

Aneta Jadowska (ur. 1981) pisarka, autorka powieści fantastycznych i kryminalno-obyczajowych, zwykle skierowanych do dorosłych czytelników (“Cud, miód, Malina”, „Heksalogia o Dorze Wilk”, „Kroniki Thornu”).

Ciocia dwóch siostrzenic i siostrzeńca, którzy często pytali, kiedy będą czytać jej książki i nie podobała im się odpowiedź „gdy będziecie duzi”, więc nie bardzo miała wyjście. Z myślą o nich powstał komiks „Przygody małego duchołapa”, jak i przygody Franka i Finki.

Uwielbia Halloween, kryminalne intrygi, niesamowite opowieści o duchach i magii. Niewykluczone, że chciałaby mieć domowego smoka, ale tylko jeśli miałaby dom wielkości zamku, bo w mniejszym smoki się zwyczajnie nie mieszczą.

 

 

 

Wstąp za Bramę do cyrkowego świata
i wyrusz na przygodę z Frankiem i Finką!

 

PRZEDSPRZEDAŻ JUŻ RUSZYŁA!