Wydawnictwo Egmont przedłuża globalną umowę licencyjną z firmą Disney

Przegląd

Wydawnictwo Egmont i Disney przedłużają umowę dotyczącą licencji na publikację czasopism dla dzieci oraz komiksów z bohaterami ze Świata Kaczogrodu, w tym na popularną serię Gigant Poleca.

Kontrakt obejmuje prawa do publikacji czasopism dla dzieci z kluczowymi licencjami Disneya, w wersjach drukowanej i cyfrowej. Portfolio obejmuje wiodące marki, takie jak Kraina lodu, Księżniczka, Kubuś i Przyjaciele, bohaterów filmów studia Disney Pixar oraz klasyczne postaci Kaczora Donalda i Myszki Miki.

Jesteśmy dumni z przedłużenia umowy licencyjnej z Disneyem i możliwości kontynuowania naszych długotrwałych relacji. To naprawdę wyjątkowe, że nasze wspólne działania przynoszą obu firmom sukcesy już od ponad 70 lat mówi Torsten Rasmussen, CEO Story House Egmont.

Historia pełnej sukcesów współpracy licencyjnej

W roku 1948 Egmont uzyskał licencję Walta Disneya na publikację komiksów w Skandynawii – dotyczyło to przede wszystkim historyjek z niezwykle popularną postacią Kaczora Donalda. Od tego czasu współpraca obu firm została rozszerzona na wiele krajów w Europie.

Zespoły kreatywne Disneya i Egmontu pracują razem od ponad 70-ciu lat. Jako wiodąca firma medialna na rynku skandynawskim, z silną pozycją wydawniczą na wielu rynkach europejskich, Egmont nie tylko wprowadza innowacje w procesie produkcji, ale także konsekwentnie podąża za potrzebami nowoczesnego konsumenta, aby zapewnić najwyższą jakość i formę oferowanych wydawnictw.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości kontynuowania naszej wieloletniej relacji i współpracy licencyjnej z Disneyem. Z niecierpliwością oczekujemy procesu kreowania kolejnych ekscytujących czasopism i komiksów z ulubionymi bohaterami i historiami ze świata Walta Disneyamówi Andrea Ryder, Vice President for Global Licensing, Story House Egmont.

Egmont jest wiodącą skandynawską grupą medialną. Jako Story House Egmont koncentruje się na publikacji czasopism i komiksów, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, w 26 krajach*. Egmont zajmuje pozycję lidera na rynku publikacji licencyjnych Disneya, sprzedając rocznie ponad 38 milionów egzemplarzy czasopism dla dzieci.

* Niemcy, Szwajcaria, Austria, Wielka Brytania, Irlandia, Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Norwegia, Szwecja, Finlandia, Dania, Estonia, Łotwa, Litwa, Ukraina, Bułgaria, Chorwacja, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Słowenia, Czarnogóra, Macedonia, Turcja oraz Chiny.

O firmie Story House Egmont

jest wydawcą wiodących na rynku czsopism, a także właścicielem firm i agencji z branży medialnej i e-commerce. Opowiadając historie i tworząc światowej klasy treści, firma zbudowała silne marki i społeczności wokół nich skupione. Story House Egmont jest częścią skandynawskiej grupy medialnej Egmont, właścicielem takich firm, jak Nordisk Film, TV 2 Norway oraz Egmont Books. Działając jako fundacja, Egmont przekazuje znaczna część zysku na cele związane z poprawą życia dzieci i młodzieży oraz na wspieranie talentów filmowych.
Egmont Polska jest częścią opisanej powyżej grupy medialnej. Polski oddział wydawnictwa powstał w 1990 roku, debiutując komiksem ze słynnym Kaczorem Donaldem. Egmont Polska jest największym na naszym rynku wydawcą czasopism, komiksów oraz gier planszowych dla dzieci i młodzieży, laureatem licznych nagród branżowych i plebiscytów.

Tagi: Egmont