Warsztaty mistrzowskie: edycja hiszpańska. Trwa nabór

Warsztaty mistrzowskie: edycja hiszpańska. Trwa nabór

Przegląd

Studenci i doktoranci – przyszli tłumacze języka hiszpańskiego na polski, a także adepci tłumaczenia literatury polskiej na hiszpański – zaproszeni są do udziału w warsztatach mistrzowskich z Katarzyną Okrasko, Wojciechem Charchalisem oraz Xavierem Farré. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, nabór trwa do 29 marca 2021 r.

Katarzyna Okrasko będzie pracować z uczestnikami warsztatów nad tekstem prozatorskim, Wojciech Charchalis weźmie na warsztat poezję, a Xavier Farré poprowadzi warsztaty z tłumaczenia współczesnej literatury polskiej.

Warsztaty towarzyszą Gdańskim Spotkaniom Literackim „Odnalezione w tłumaczeniu. Edycja fantastyczna” i odbędą się online. Organizatorami warsztatów są Instytut Kultury Miejskiej i Instytut Cervantesa w Warszawie.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Uczestnicy zostaną wyłonieni przez Organizatora (tj. Instytut Kultury Miejskiej) oraz prowadzących na podstawie przesłanej próbki przekładu i krótkiego listu motywacyjnego. Każdy z uczestników może wziąć udział w jednym cyklu warsztatów. Na każdy cykl złożą się trzy czterogodzinne sesje.

Zgłoszenia należy przesłać do 29 marca, do godz. 12:00 w południe na adres mailowy warsztaty@ikm.gda.pl. W zgłoszeniu należy przesłać:

– swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz numer telefonu
– próbkę przekładu (zależnie od wybranych warsztatów)
– krótki list motywacyjny
– zgodę na wykorzystanie danych osobowych w rekrutacji w postaci dopisku:

Niniejszym potwierdzam, że zapoznałam/zapoznałem się z Klauzulą Informacyjną Instytutu Kultury Miejskiej oraz niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w procesie naboru na warsztaty mistrzowskie organizowane przez IKM w ramach Gdańskich Spotkań Literackich „Odnalezione w tłumaczeniu”. Niniejsze oświadczenie i zgodę przekazuję w formie elektronicznej z uwagi na sytuację epidemiologiczną.

 

szczegółowe informacje TUTAJ

 

 

za odnalezionewtlumaczeniu.pl

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: tłumacze