Amazon krytykowany za wycofanie książki polemizującej z “ideologią transpłciowości”

Amazon krytykowany za wycofanie książki polemizującej z “ideologią transpłciowości”

Przegląd

Poruszenie w USA wywołała decyzja Amazona o wycofaniu ze sprzedaży książki Ryana T. Andersona krytykującej “ideologię transpłciowości”. Firmie zarzucono cenzurowanie opinii, które nie odzwierciedlają jej liberalnych poglądów. – donoszą Wirtualne Media. Książka “When Harry Became Sally: Responding to the Transgender Moment” (Kiedy Harry stał się Sally: Odpowiedź na moment transpłciowości”) została wydana w 2019 roku nakładem Encounter Books.

Autor argumentuje, że zmieniając płeć, ludzie nie znaleźli się w lepszej sytuacji, a zwłaszcza osoby, które poddały się “drastycznej procedurze” zmiany płci w wieku dziecięcym z namowy dorosłych. Anderson przekonuje, że najbardziej korzystne terapie koncentrują się na pomaganiu ludziom w zaakceptowaniu siebie i życiu w harmonii ze swoim ciałem.

Jak zauważyła stacja Fox News, w poniedziałek wyszukiwarka na stronie Amazona nie pokazywała w wynikach książki Andersona, sugerując za to zakup książek oferujących odmienne spojrzenie na problem, m.in. “The End of Gender: Debunking the Myths about Sex and Identity in Our Society” (Koniec płci: obalanie mitów o seksie i tożsamości w naszym społeczeństwie) czy “Let Harry Become Sally: Responding to the Anti-Transgender Moment” (Pozwól Harry’emu stać się Sally: odpowiadając na moment antytranspłciowości”).

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/amazon-wycofal-ksiazke-polemizujacej-z-ideologia-transplciowosci-when-harry-became-sally-responding-to-the-transgender-moment-ryan-t-anderson-opinie

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Amazon