Styczniowe nowości W drodze

Przegląd

Nowy rok W drodze rozpoczynają trzy nowości. Są wśród nich: Dzieje Apostolskie. Katolicki Komentarz do Pisma Świętego (5. tom serii www.wdrodze.pl/kkps), Słuchanie na modlitwie, stanowiące swoiste wprowadzenie do kontemplacji oraz Trzy sekrety. Rekolekcje dla małżeństw, dzięki którym w zaledwie 33 dni zmienisz na dobre najważniejsze relacje!

Dzieje Apostolskie. Katolicki Komentarz do Pisma Świętego, William S. Kurz SJ
Po komentarzach do czterech Ewangelii do rąk polskich czytelników trafia właśnie 5. tom serii, czyli Dzieje Apostolskie. Katolicki Komentarz do Pisma Świętego. Dzieje Apostolskie spełniają w Nowym Testamencie niepowtarzalną rolę. Dlaczego? Ponieważ zostały napisane przez autora Ewangelii według św. Łukasza, jako jej dalszy ciąg, stanowią więc jej kontynuację. Dają obraz tego, jak uczniowie Jezusa Chrystusa kontynuowali Jego misję. Umiejscowienie Dziejów Apostolskich między ewangeliami, a listami św. Pawła, stanowi jakby wprowadzenie do listów i naświetlaj ich kontekst. Zamysłem autora tej księgi jest świadczenie o Jezusie w Jerozolimie, Judei i Samarii, i aż po krańce ziemi.

https://beta.wdrodze.pl/produkt/dzieje-apostolskie/

 

Słuchanie na modlitwie, Benedict J. Groeschel CFR

Usłysz Boga w życiu i modlitwie – to najważniejsze przesłanie niewielkiej, ale ważnej książki ojca Benedicta Josepha Groeschela, wcześniej kapucyna, później franciszkanina Odnowy. Autor pokazuje, że skupienie i uważność powinny towarzyszyć nam zarówno w trakcie wykonywania codziennych obowiązków, jak i naszych spotkań z Bogiem: na modlitwie, podczas lektury Pisma Świętego, czy na mszy świętej. Tylko wtedy, gdy wyciszymy siebie, zdolni będziemy usłyszeć to, co Pan ma nam do powiedzenia. Usłyszeć i wcielić w życie.
Ta książka jest dla wszystkich, którzy pragną słuchać i usłyszeć głos Boga, żyjąc i modląc się. Pomaga odnaleźć odpowiedzi na pytania: jak rozwijać swoje życie modlitwy, jak odkrywać Jego obecność i siebie na nowo, jak stawać się lepszym chrześcijaninem w swojej relacji do Boga i innych ludzi.
https://beta.wdrodze.pl/produkt/sluchanie-na-modlitwie/

 

Trzy sekrety. Rekolekcje dla małżeństw, Dan i Amber DeMatte

Dzięki Trzem sekretom święte małżeństwo stanie się nie tylko możliwe do osiągnięcia, ale jednocześnie – atrakcyjne. To bardzo osobiste zaproszenie do odkrycia radości płynącej z codziennego praktykowania cnót: ubóstwa, czystości i posłuszeństwa. Podejmijcie 33-dniowe rekolekcje w zaciszu swojego domu, a zyskacie nową jakość i głębię wyjątkowej relacji – między wami i Bogiem.
Autorzy przeprowadzają czytelnika przez kolejne dni, skłaniając do refleksji m.in. o istocie i misji samego małżeństwa, niesionego w nim krzyża, o wszystkich trudnościach i cierpieniach napotykanych na wspólnej drodze, ale także o zmartwychwstaniu, czyli chwilach wypełnionych radością i miłością. Dan i Amber DeMatte pomagają przyjrzeć się temu, jaka jest wola Boga względem nas, naszego życia i małżeństwa, a także jaka jest nasza droga do świętości, doskonałej miłości. Pozwalają również pochylić się nad różnymi językami miłości i potrzebami każdego małżonka.
https://beta.wdrodze.pl/produkt/trzy-sekrety-rekolekcje-dla-malzenstw/

 

Tagi: W drodze