“Konkurenci się pani pozbyli” Jacka Galińskiego

Przegląd

Jacek Galiński

“Konkurenci się pani pozbyli”

Premiera: 24 lutego 2021

Wydawnictwo W.A.B.

Nowa komedia kryminalna autorstwa Jacka Galińskiego już wkrótce pojawi się
na rynku.
Zofia Wilkońska, nietuzinkowa emerytka, bohaterka książek autora, wraca i to w jakim stylu!

Zofia Wilkońska, wywołując wokół siebie sensację, uzyskuje zainteresowanie i poparcie pewnych grup społecznych. Nie umyka to uwadze polityków, którym zależy na liderach mogących przyciągnąć wyborców. Zofia otrzyma propozycję startu w nadchodzących wyborach parlamentarnych z ramienia Polskiej Partii Emerytów. Czy podejmie wyzwanie, połknie bakcyla kampanijnego oraz co ją spotka w politycznym piekiełku – tego będzie można się dowiedzieć z czwartej części przygód zażywnej staruszki, słodko-gorzkiej komedii kryminalnej pt. “Konkurenci się pani pozbyli”.

Według Forresta Gumpa życie jest jak pudełko czekoladek. Z kolei Zofia uważa, ze życie jest jak salceson. Musze przyznać, że z każdym kolejnym tomem jej przygód coraz bliżej mi do filozofii przebojowej emerytki. Chcę być taka jak Zofia, kiedy już będę na emeryturze!
Katarzyna Berenika Miszczuk

Co się możne wydarzyć, kiedy Zofia Wilkońska wejdzie przebojem na polską scenę polityczną? Jedno jest pewne — będzie siedziało! To zabawna i napisana z przymrużeniem oka komedia o naszym polskim galimatiasie. Zadziwiające, że wielu z nas mogłoby się przejrzeć w niej jak w lustrze
Magdalena Majcher

Jeśli ktoś po lekturze trzech pierwszych części serii pióra Jacka Galińskiego uważał, że ich bohaterka, upiorna staruszka Zofia Wilkońska, nadaje się do świata polityki, to… właśnie spełniło się jego życzenie. Swoją drogą, to majstersztyk stworzyć postać, która tak wkurza i irytuje, jak ciekawi i fascynuje . Za to Jackowi należą się ogromne brawa!
Alek Rogoziński

Jacek Galiński – laureat konkursu na opowiadanie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2017. Autor serii komedii kryminalnych o Zofii Wilkońskiej: Kółko się pani urwało, Komórki się pani pomyliły i Kratki się pani odbiły, zdobywca tytułu Hultaj Literacki 2019. Otrzymał nominację do Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa 2019.

 

 

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Grupa Foksal, WAB