Nowość wydawnictwa LIRA: „Sztuka podglądania” Marty Motyl

Przegląd

Dasz się ponieść zmysłowemu rytmowi sztuki?
Sięgnij po doskonałe eseje o erotyce w sztuce,
nie tylko dla koneserów!

SZTUKA PODGLĄDANIA
Marta Motyl

 

Zapraszamy do sypialni razem z artystami takimi jak: Rembrandt, Gauguin, Klimt, Schiele, Łempicka. „Sztuka podglądania” to książka znakomita na prezent, w twardej oprawie, zawierająca wkładkę z kolorowymi reprodukcjami słynnych dzieł sztuki. Każdy z rozdziałów poświęcony jest jednemu dziełu, a Czytelnik zostaje obsadzony w kontrowersyjnej roli podglądacza scen miłosnych. Analizę każdego obrazu lub grafiki wzbogaca przedstawienie sylwetki artysty na pruderyjnym bądź rozpustnym tle czasów, w których tworzył. Podglądanie niejedno ma imię, perwersja i piękno także. Tę różnorodność możesz poznać dzięki dziełom malarskim i graficznym, które zostały głównymi bohaterami tej książki.

„Sztukę podglądania” polecam nie tylko podglądaczom. Także i tym, którzy czegoś więcej chcą dowiedzieć się o twórcach i ich dziełach, które nasi przodkowie uznawali za obrazy wszeteczne, czyli ad libidinem pobudzające.
Prof. dr hab. Jakub Pokora

www.wydawnictwolira.pl

Marta Motyl – pisarka i historyczka sztuki, także autorka kolaży. Opisywane historie nasyca emocjami i erotyką. Nie istnieją w nich granice obyczajowe ani granice wyobraźni.
Współpracuje z artystami, instytucjami kultury, fundacjami, tworząc teksty poświęcone sztukom wizualnym. Wielbicielka niekonwencjonalnych połączeń w sztuce i w życiu. Autorka
m.in. powieści „Kolekcjonerka” wydanej nakładem LIRY.

ISBN: 978-83-66503-71-7
Format: 170 x 209 mm
Liczba stron: 416 (w tym 16 stron z
kolorowymi reprodukcjami)
Oprawa: twarda
Cena detaliczna: 52,99 zł

PLANOWANA DATA PREMIERY: 16.11.2020

Kategorie: Literatura, Sztuka
Tagi: Lira