Marzena Orczyk-Wiczkowska, OSTATNI CUD – nowość Wydawnictwa LIRA

Przegląd

Daj się ponieść tajemniczej aurze roztaczanej piórem Marzeny Orczyk-Wiczkowskiej. Realizm magiczny jeszcze nigdy nie był tak polski!

 


Strzemieszyce Wielkie to miejsce, gdzie wszystko może się wydarzyć. To tutaj los niespodziewanie obdarowuje dzieckiem małżeństwo pięćdziesięciolatków, by po kilku latach leniwą
egzystencję lokalnej społeczności przerwała elektryzująca wieść: mały Janek ma nadprzyrodzone zdolności…

Fenomen chłopca u jednych wywołuje lęk, u innych chęć wykorzystania jego umiejętności do własnych celów. Sprawia, że nieoczekiwanie przecinają się losy  czterdziestoczteroletniego paparazziego, pięknej fizjoterapeutki, wikarego z przeszłością w zespole punkrockowym oraz pojawiającego się pod trzema postaciami Hindusa.

www.wydawnictwolira.pl
ISBN: 978-83-66503-78-6
Format: 135 x 197 mm
Oprawa: twarda
Liczba stron: 448
Cena detaliczna: 44,99 zł

DATA PREMIERY: 12.11.2020

Marzena Orczyk-Wiczkowska – autorka zbioru opowiadań oraz trzech tomików wierszy, laureatka Literackiej Przepustki – nagrody magazynu „Zwierciadło”. Jest wielbicielką prozy iberoamerykańskiej i twórczości Michaiła Bułhakowa. Interesuje się malarstwem surrealistycznym oraz historią Dąbrowy Górniczej – miasta, w którym mieszka od urodzenia. Na co dzień pracuje jako psycholog.

Kategorie: Literatura
Tagi: Lira