Daniel Silva, „Zakon”

Przegląd

Powieść o przyjaźni niemożliwej, o wierze w niepewnym świecie oraz wielkiej polityce, która potrafi wstrząsnąć posadami Kościoła. Nowy sensacyjny thriller Daniela Silvy

Tajemnice wiary, Kościoła i Watykanu fascynują ludzi od wieków. Kto nie chciałby zgłębić sekretów Tajnego Archiwum Watykańskiego przeczytać apokryficznych ewangelii, odkryć tego, co dotąd nieodkryte? A może… skrzętnie ukrywane?

W sieć kościelnych intryg zostaje uwikłany Gabriel Allon, szpieg z licencją na zabijanie. Czy rozwikła papieską zagadkę, zanim będzie za późno? A może odkrycie przyczyny śmierci papieża nie zdoła zatrzymać rozpędzonej machiny spisków i manipulacji?

„Zakon” – nowa powieść Daniela Silvy, jednego z najlepszych twórców thrillerów szpiegowskich na świecie, ukaże się w Polsce już 6 listopada nakładem wydawnictwa HarperCollins.

O KSIĄŻCE:
Gabriel Allon spędza w Wenecji rodzinne wakacje, kiedy dowiaduje się o śmierci przyjaciela – papieża Pawła VII. Jako oficjalną przyczynę zgonu podano atak serca, lecz sekretarz osobisty Ojca Świętego nie wierzy w tę wersję. Wtajemnicza Allona w swoje podejrzenia i powiadamia go o niepokojących okolicznościach, jakie towarzyszyły śmierci Pawła VII. Przekazuje mu również zaadresowany do Gabriela list, w którym papież pisze o księdze, na jaką natrafił, zgłębiając watykańskie archiwa, a która może stać się niebezpiecznym narzędziem w rękach przeciwników Kościoła katolickiego. Czy zatem ktoś przyczynił się do śmierci papieża?
Spośród podejrzanych na pierwszy plan wysuwa się Zakon Świętej Heleny – mroczna społeczność katolicka, powiązana z europejską skrajną prawicą. Jak się okazuje, Zakon planuje przejąć kontrolę nad papiestwem.
Czy tak silnego wroga można pokonać?

O AUTORZE
DANIEL SILVA jest autorem wielokrotnie nagradzanych powieści, które zajmują pierwsze miejsca na listach bestsellerów „New York Timesa”: „Ostatni szpieg Hitlera”, „The Mark of the Assassin”, „The Marching Season”, „Artysta zbrodni”, „Angielski zabójca”, „Spowiednik”, „Śmierć w Wiedniu”, „Książę ognia”, „Posłaniec”, „Tajny sługa”, „Reguły Moskwy”, „Uciekinier”, „Sprawa Rembrandta”, „Portret szpiega”, „Upadły anioł”, „Angielska dziewczyna”, „Wielki skok”, „Angielski szpieg”, „Czarna wdowa”, „Dom szpiegów”, „Inna kobieta” oraz „Nowa dziewczyna” (2019). Najbardziej zasłynął długą serią thrillerów o szpiegu i konserwatorze dzieł sztuki Gabrielu Allonie. Powieści Silvy stały się bestsellerami na całym świecie i zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków.
Daniel Silva mieszka na Florydzie z żoną, dziennikarką telewizyjną Jamie Gangel, oraz dziećmi, bliźniakami Lily i Nicholasem. Więcej informacji na stronie www.danielsilvabooks.com.

„Silva tka swoją sieć, ustawia zasadzki, odurza czytelnika suspensem i niespodziewanymi zwrotami akcji… Zapiera dech”.
– Providence Journal

POLECAMY POPRZEDNIE POWIEŚCI CYKLU Z GABRIELEM ALLONEM:
Tytuł: Zakon
Tytuł oryginału: The Order
Autor: Daniel Silva
Gatunek: sensacja
ISBN: 978-83-276-5974-3
Tłumaczenie: Robert Ginalski
Liczba stron: 368

 

Więcej informacji na
www.harpercollins.pl
https://www.facebook.com/HarperCollinsPolska
https://www.instagram.com/harpercollinspolska/

Kategorie: Literatura