Start innowacyjnego bloga “Temat: Edukacja”

Start innowacyjnego bloga “Temat: Edukacja”

Przegląd

14 października wystartuje blog edukacyjny Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych „Temat: Edukacja”. Adresatem treści będą nauczyciele, rodzice i uczniowie oraz wszyscy zainteresowani szeroko rozumianą edukacją. Twórcy bloga mają nadzieję, że odpowie on na wciąż rosnące zapotrzebowanie na merytoryczne treści dotyczące współczesnej edukacji.

Edukacja zawsze była i jest procesem wielowątkowym oraz wymagającym wszechstronnej wiedzy. Współczesna edukacja, w dobie szybkiego dostępu do informacji oraz w obliczu dynamicznie rozwijających się kolejnych rozwiązań cyfrowych, także powiązanych z kształceniem nie powoduje , że jest łatwiej. Jak odnaleźć się w rzeczywistości edukacyjnej? Co jest ważne i jak to znaleźć. Jak radzić sobie ze stresem i jak pomagać zestresowanym uczniom? Jak zwiększyć zaangażowanie młodzieży na lekcjach online? – to tematy eksperckich wpisów na nowym blogu, uruchamianym przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A., który startuje już 14 października.

Polska edukacja wchodzi w kolejny trudny rok, pełen wyzwań dla dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów. WSiP zawsze wspierał i wspiera polską szkołę. Nasz nowy projekt, uruchamiany w szczególnym dla każdego nauczyciela Dniu Edukacji Narodowej, to jedna z form nowoczesnej, idącej z duchem czasu komunikacji z całą szkolną społecznością. – mówi Ewa Strzelczyk, Członek Zarządu WSiP.

Pod adresem wsip.pl/blog będzie można znaleźć krótkie artykuły i analizy oparte na najnowszej wiedzy pedagogicznej, omówienia nowych badań naukowych z zakresu edukacji i wychowania, sprawdzone sposoby na szkolny stres i kłopoty z nauką zdalną, komunikacyjne pułapki, w które wpadają dzieci i dorośli. Pedagodzy znajdą w serwisie treści, które pomogą im skutecznie i interesująco uczyć, a także pozwolą rozwijać ich własne kompetencje profesjonalne. Rodzice będą mogli przeczytać o tym jak skutecznie wspierać edukację dzieci, jak z nimi rozmawiać o trudnych sytuacjach.

Do współpracy przy redagowaniu treści zaproszono ekspertów edukacyjnych różnych dziedzin – metodyków, nauczycieli praktyków, pedagogów i psychologów dziecięcych. Jednym z założeń nowego przedsięwzięcia WSiP jest jego wielowymiarowość i próba udzielenia odpowiedzi na jak największą liczbę pytań, nurtujących czytelników.
– W obecnych czasach najważniejszy jest dostęp do sprawdzonej wiedzy. Nasz blog ma być takim miejscem, chcemy dzielić się w nim wiedzą, którą mamy.– zapowiada Ewa Strzelczyk. – Czekamy na wszystkich zainteresowanych – dodaje.

 

www.wsip.pl/blog

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: WSiP